Žiaci zo záhradníckej školy skrášlili kúsok centra Piešťan

V nadväznosti na reportáž s témou, že starostlivosť o kvetináče Služieb mesta Piešťany je príliš drahá vám teraz ukážeme, že keď sa chce, tak sa spôsob nájde. Súkromný vlastník vo všeobecnosti musí nájsť spôsob, ako sa veci dajú riešiť lebo by čoskoro skrachoval alebo inak zanikol. Pri organizáciách financovaných mestom alebo štátom fungujú iné rozhodovacie procesy. Služby mesta Piešťany podľa medializovaných informácií rozhodli, že údržba a starostlivosť o mobilnú zeleň je príliš nákladná a asi je nehospodárne ďalej pokračovať v skrášľovaní centra mesta vo forme kvetináčov vysadených rôznymi kvetinami a trvalkami.
Stojí ich to totiž okolo 5 tisíc eur ročne. Pri rozpočte na starostlivosť o verejnú zeleň v sume viac, ako 720 000,- eur je to zanedbateľná čiastka ale to je samostatná téma, ktorej treba dať priestor inokedy. Teraz by sme chceli vyzdvihnúť to, že ochota a vôľa pomôcť je síce ojedinelá ale existuje. Žiaci zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch pomohli spôsobom, ktorý im ide najlepšie. Nedalo im to a na bývalom starom trhovisku zrealizovali novú výsadbu kvetináčov, ktoré v tomto priestore plnia okrem okrasnej funkcie aj funkciu zábran. Žiaci sa pustili do práce a výsledok je zjavný.
Stredná odborná škola záhradnícka sa v poslednom čase okrem skrášlenia jedného priestoru v centre mesta venovala aj iným záslužným aktivitám. Pred mesiacom pri príležitosti Dňa zeme otvorila výstavu fotografií Biómy Brazílie. Okrem krásnej vernisáže pripravili zástupcovia školy aj vonkajšie aktivity pre deti z materských a základných škôl. Zástupcovia tejto školy sa snažia byť aktívny a evidentne sa to snažia vštepovať aj do svojich žiakov. Za to im môžu byť vďační nie len žiaci ale aj ich rodičia.