KDE SA DVAJA BIJÚ TRETÍ VYHRÁVA A PIEŠŤANY TO URČITE NIE SÚ …

Trnavská vodárenská spoločnosť je akciová spoločnosť, ktorej akcionármi je 98 miest a obcí v regióne Trnava, Piešťany a Hlohovec. Spoločnosť vznikla v roku 2003 a jej základné imanie je viac ako 51,8 mil. eur. Poslaním tejto strategickej spoločnosti je zásobovanie obyvateľstva, priemyslu, poľnohospodárstva a ďalších spotrebiteľov pitnou a úžitkovou vodou.
Najnovšou udalosťou v Trnavskej vodárenskej spoločnosti je odvolanie primátora Piešťan Miloša Tamajku z postu predsedu dozornej rady. Je to výsledok dlhodobého konfliktu medzi primátorom Trnavy a Piešťan. Kľúčovým zvratom, ktorým sa tento konflikt prejavil bol list primátora Bročku adresovaný rozhádaným poslancom piešťanského zastupiteľstva. Zo situácie je zrejmé, že primátor Bročka si bol vedomí pomerov, ktoré vládnu v piešťanskom zastupiteľstve a stalo sa presne to, čo by očakával každý dobrý stratég v politike.
Zastupiteľstvo utápajúce sa v konfliktoch sa priklonilo na stranu argumentov napísaných v Bročkovom liste a primátorovi Tamajkovi sa oslabila dôvera vo vlastnom meste. Dômyselný ťah hodný šachového majstra ale po posledných udalostiach to možno vyhodnotiť tak, že Piešťany znovu doplatili na svoje vnútorné spory. Po prejave zmierenia najsilnejšieho poslaneckého klubu SPP s vedením mesta vymenovaním viceprimátora Hudcoviča vyznieva výsledok pondelkového valného zhromaždenia TAVOS-u tak, že Piešťanský poslanci si dali gól do vlastnej brány. V danom čase rozhodovali bez toho, aby sa niekto z nich pýtal „Kto bude mať z toho najväčší prospech?“. Samozrejme, že dobré body za to mali aj niektorí; poslanci ale na to presne vsadil iniciátor tohto kroku. V čase, keď sa SPP postavili za Bročku a prostredníctvom poslanca Fialu predložili návrh výmeny Tamajku v dozornej rade za svojho poslanca ešte netušili, že dnes sa už budú snažiť ťahať za jeden povraz. Teraz je stav taký, že mesto Piešťany oslabilo svoj vplyv v TAVOS-e, pretože nemajú jediného člena dozornej rady a možno logicky predpokladať, že sa zmenia aj pomery v predstavenstve a vo vedení tejto firmy. Z výsledku udalostí možno dnes konštatovať, že kde sa dvaja bijú tretí vyhráva a víťaz je určite za hranicami tohto mesta. V Piešťanoch sa viedli žabomyšie vojny medzi väčšinou poslancov a vedením mesta a tretia strana z toho vyťažila čo sa dalo bez vynaloženia veľkej energie.
Občan, ktorý volil súčasných poslancov z toho ale nemá nič. Práve naopak. Pozerá na osobné súboje poslancov, ktoré do Piešťan určite nepriťahujú ani potencionálnych investorov. Mesto dáva signály skutkami nie dodatočnou ľúbivou rétorikou. Tej už nikto neuverí. Lakmusovým papierikom bude situácia, či sa vďaka poslancom podarí dotiahnuť v Piešťanoch nejaký významný projekt alebo nie.