PIEŠŤANY MALI VÍKEND PLNÝ FUTBALU s ÚČASŤOU SYNA TALIANSKEJ HVIEZDY FRANCESCA TOTTIHO

V Piešťanoch a Trebaticiach sa prvý júnový víkend konala naozajstná futbalová lahôdka. V Piatok 3.6. sa na piešťanskom futbalovom štadióne otvoril II. ročník medzinárodného futbalového turnaja žiakov a žiačok Slovak Junior Cup 2016. Išlo o naozaj nevšedné trojdňové podujatie futbalových nádejí zo siedmych krajín. Pozvanie organizátorov prijalo 34 tímov, čo predstavuje celkovo viac ako 550 mladých futbalistov. O turnaj bol pomerne veľký záujem verejnosti a atmosféra v hľadisku bola vynikajúca. O trofeje víťazov bojovali tímy zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Chorvátska, Rakúska a Talianska. Mladé futbalové talenty sa v sobotu zúčastnili alegorického sprievodu mestom Piešťany, ktorý bol súčasťou otvorenia kúpeľnej sezóny. Mladý futbalisti si to užili a určite majú na čo spomínať.
Patrónom tohto turnaja bol slovenský futbalový reprezentant Filip Hološko a exkluzívnym partnerom bola organizácia Unicef. Turnaj mal teda aj charitatívny rozmer. Futbalový gigant AS Rím poslal do Piešťan svoje dva tímy. Populárny klub v mladom vydaní prišiel aj so svojím dievčenským družstvom. Nechýbalo ani zastúpenie tria najlepších slovenských klubov FC Nitra, Slovan Bratislava a Spartak Trnava. Počas troch dní mohli diváci vidieť takmer 180 turnajových stretnutí. Najväčšími ťahákmi boli družstvá obhajcu minuloročného prvenstva DVSC Debrecen, ale najmä vlani strieborní hráči AS Rím. Za toto talianske mužstvo hral aj syn mega hviezdy Francesca Tottiho, ktorý pútal pozornosť mladých hráčov ale aj divákov. Dal aj niekoľko gólov a patril medzi najtalentovanejších hráčov.
Mužstvo Galaktik Košice sa predstavilo pod názvom Juventus Academy, keďže klub z východoslovenskej metropoly sa stal v našej krajine oficiálnou akadémiou turínskeho klubu. Na turnaji sa predstavili tri kategórie. V kategórii s názvom U11 si svoje sily zmeralo 16 tímov, chlapčenská kategória U12 súťažila spoločne s dievčenskou. V oboch kategóriách organizátor vyžreboval družstvá do dvoch základných skupín, v ktorých si zmeral sily každý s každým. Turnaj sa blížil do finále v nedeľu slávnostným vyhodnotením celej súťaže a odovzdávaním cien. Vo finále sa stretlo mužstvo Tatrana Prešov s AS Rím a slovenský tím prehral 8:1. Víťazom tejto kategórie sa teda stali hráči z klubu AS Rím s mladým Tittim a tento úspech si patrične užili. Možno, že sme v Piešťanoch tento rok videli budúce svetové futbalové hviezdy.
Súčasťou programu bola dražba dresu FC Barcelona podpísaného Lionelom Messim. Futbaloví nadšenci ale aj verejnosť si mohla prísť na svoje a inšpirovať deti k tomu, aby sa venovali tomuto populárnemu športu. Podujatie bolo skvelo zorganizované a už teraz sme zvedaví, aké prekvapenie pripraví organizátor na budúci ročník.