Leto 2016: Filmová, hudobná a výtvarná ponuka v Domu umenia Piešťany

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/07_jul/Kulturna_pozvanka_jul_august.mp4″ template=“mediaelement“]

Prázdniny, dovolenky, výlety – možností ako stráviť horúce letné dni mesiacov júl a august bude opäť neúrekom. Letná ponuka v Dome umenia Piešťany býva tradične ovplyvnená prázdninovým voľnom. Veď kedy inokedy si trošku vydýchnuť, ak nie v lete…Ale nie úplne doslova. Divadelné prázdniny sa síce skončia v septembri, ponuku niekoľkých letných podujatí v budove na nábreží Ivana Krasku však môžete využiť aj v lete.

Letné kino so začiatkom premietania vždy o 18-tej hodine otvorí vo štvrtok 7. júla premiéra filmu Lucie: príbeh jednej kapely. Fenomenálna hudobná skupina Lucie sa na plátne predstaví prvýkrát v celovečernom filme s podtitulom 30 rokov spolu, 30 rokov od seba. Ide o jeden z najväčších českých dokumentárnych projektov tohto roku. 8. júla sa na plátnach najväčšieho jedno sálového kina na Slovensku premietne film Hľadá sa Dory. Pokračovanie kultovej animovanej snímky Hľadá sa Nemo je určené všetkým bez ohľadu na vek. Piešťanská filmová premiéra dánskeho trileru Odkaz vo fľaši je na programe 11. júla. Kriminálny príbeh severského typu hovorí o hrôzostrašnom unesení detí, ktorých rodičia ich zmiznutie nikdy neohlásili. Na programe je aj česká tragikomédia a animovaný film o populárnej dvojici rozprávkových hrdinov. Návštevníkov, ktorí dávajú prednosť výtvarnému umeniu, čakajú v júli v Dome umenia, ale nielen v ňom, štyri výstavy. Popretkávané budú koncertmi 61. ročníka Music Festivalu Piešťany na pôde Spoločenského centra Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Počas koncertov v druhej polovici augusta sa rozozvučí starodávny historický organ piešťanského Domu umenia. 17. ročník Organových dní v Piešťanoch dramaturgicky pripravila Bachova spoločnosť na Slovensku.
18. augusta sa v ďalšom organovom koncerte predstaví luxemburský organista Gilles Leyers.
Augustové organové koncerty klasickej hudby striedajú večerné filmové projekcie. 19. augusta divákov pobaví česká rodinná rozprávková komédia Strašidlá. Film v réžii Zdenka Trošku zachytáva príbeh o tom ako sa sladký strašidelný život rozprávkovej rodiny zmení na život obyčajných smrteľníkov.