Vernisáž výstavy Čaro imaginácie v Dome umenia

Kovačická insita – pojem v umení, ktorý si už niekoľko desaťročí kliesni vlastný umelecký štýl svetového mena sa v týchto dňoch stáva v piešťanskom Dome umenia predmetom záujmu nielen odbornej verejnosti, ale pre svoju špecifickosť a jednoduchú krásu objektom obdivu pre každého milovníka maliarskeho umenia.
Dôvodov pre vytvorenie tejto výstavy bolo niekoľko. Jedným z hlavných dôvodov je predsedníctvo Slovenskej republiky v Rade EU a nakoľko Srbskí Slováci majú svoje tristoročné korene mimo vlasti majú čo ponúknuť Európe aj v oblasti umenia. Ďalším dôvodom je príprava podujatia Dni kultúrneho dedičstva a Kovačická insita do tohto druhu dedičstva nepochybne patrí.
Slováci nezabúdajú na svojich krajanov na dolnej zemi, sú toho svedkom aj viaceré aktivity Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.
Výstava Čaro imaginácie bude mať svoje pokračovanie v Banskej Bystrici, v Bratislave, v Prahe, vo Viedni a vo Švajčiarsku medzi Slovákmi žijúcimi v zahraničí. V Piešťanoch si môžete výstavu pozrieť do konca augusta.