FUTBALOVÝ „ZÁPAS ROKA“ na BANKE bol v SOBOTU 6.8. !

V sobotu 6. augusta sa v obci Banka uskutočnil futbalový zápas FC Havran s družstvom MUFUZA s hviezdnym obsadením. Medzi hráčmi nechýbali hviezdy ako Ján Ďurovčík, Ivo Hlaváček, Marek Majeský, Rasťo Piško a ďalší. Okrem takmer profesionálnych športových výkonov, ktoré môžete vidieť na našich záberoch nechýbal ani pestrí program. Klub totiž spája okrem lásky k športu aj ochota pomáhať a zabávať. Počasie bolo inak úplne dokonalé a počas prípravy hráčov si diváci užívali sobotňajšie popoludnie s dobrým jednom, pitím a deti sa mohli vyšantiť tak, že rodičia budú mať s nimi pokoj najbližší týždeň. Na ihrisku sa pohyboval aj koník, ktorý keby tušil čo ho čaká, tak utečie alebo sa napasie oveľa viac, aby mal dostatok síl. Počas zápasu ho totiž osedlal jeden z hráčov, ktorí nepatril medzi najľahších na ihrisku. V hráčovi sa prejavil tvorivý duch a snažil sa asi posunúť futbal do ďalšieho levelu. Asistoval mu v tom spoluhráč Mravec, ktorý zase osedlal bicykel lebo na ihrisku už iný kôň nebol. Spolu takto vytvorili dvojicu, ktorá naháňala asi všetko okrem lopty. Niektorí hráči poňali zápas ako profesionáli ale na dôchodku. Priebežne sa posilňovali dopingom, ktorý predávali v každom stánku. Dopoval teda celý štadión ale dovolene. Na tejto akcii si spomenuli aj na veľmi smutnú správu, ku ktorej došlo deň pred tým. Uctili si minútou ticha svojho hereckého kolegu Juraja Slezáčka, ktorý v piatok umrel. Cez prestávku sa hráči odovzdali divákom, ktorí to využili a zvečnili sa s nimi. Hráči rozdávali úsmevy ale aj autogramy a to je asi objektívny dôvod, prečo niektorí nemohli podať životný futbalový výkon ale ukázali krajšiu tvár športu. Diváci počas celej akcie vyzerali veľmi spokojne, najmä tí menší.

Zápas hráči využili aj na doslávenie januárovej 50-tky prezidenta klubu Stana Gálisa, ktorý zápas moderoval. Starostka Banky priniesla prekvapenie a s potešením ho venovala oslávencovi. Hráči ho tiež obdarovali vedrom studenej vody. Keďže bolo horúco, tak dar prišiel vhod. Hráči sa inak snažili podať profesionálne výkony ale teplé počasie je asi ďalším faktorom, že sem tam to nešlo. Pred koncom zápasu sa na ihrisko rozbehli deti a dali vyrovnávajúci gól. Na výsledkovej tabuly na konci zápasu ukázalo výsledok 4:4 ale počet gólov na tejto akcii asi nebol ten najdôležitejší. Napriek tomu niektoré výkony hráčov boli obdivuhodné. Na príklad hráč Ján Ďurovčík ukázal, že by to kľudne potiahol aj do vyššej ligy.

Po zápase diváci čakali na dlho očakávanú tombolu o zaujímavé ceny. Medzičas ľudia využili zábavou, občerstvením a tancom. Tombola dopadla víťazne pre asi 60 divákov. Atmosféra bola veľmi príjemná a uvoľnená. Podvečer s Mufuzou dopadol nad očakávania a diváci pokračovali so zábavou vraj až do polnoci.