Festival GRAPE aj v znamení ŠETRENIA ENERGIÍ

Pre návštevníkov piešťanského festivalu Grape bola už po tretíkrát pripravená špeciálna zóna s názvom ŽIŤ ENERGIOU. Návštevníci mali možnosť sa v nej nabiť pozitívnou energiou a zároveň sa poradiť, čo robiť, aby sa v domácnosti energiou neplytvalo. Šetriť energiou totiž znamená šetriť svoju peňaženku, ale aj životné prostredie. Väčšina užitočných krokov na to, aby ľudia zbytočne neplytvali energiou ale aj peniazmi, je úplne jednoduchých a nevyžadujú žiadnu investíciu. Stačí si nechať poradiť. Na festivale toto bezplatné energetické poradenstvo zabezpečovala Slovenská inovačná a energetická agentúra. Na to, čo je úlohou tejto agentúry, nám odpovedala generálna riaditeľka SIEA Svetlana Gavorová.
Slovenská inovačná a energetická agentúra poskytuje poradenstvo zdarma a obrátiť sa na kvalifikovaných poradcov môžete v podstate kedykoľvek.
Pre koho je určené toto poradenstvo nám odpovedal Michal Ilovič z klientskeho centra Banská Bystrica.
Veľmi často sa na agentúru obracajú ľudia, ktorí plánujú investovať do úsporných technológií v rodinných domoch a bytoch. Podľa skúseností klientského centra Banská Bystrica takýchto ľudí najviac zaujímajú praktické, ale aj odbornejšie otázky.
Slovenská inovačná a energetická agentúra realizuje aj pre verejnosť zaujímavý projekt s názvom Zelená domácnostiam.
Najjednoduchšie sú opatrenia, ktoré nevyžadujú žiadnu investíciu, tie sú určené pre úplne všetkých.
Na našich záberoch môžete vidieť, že o priestor poskytnutý agentúrou bol veľmi veľký záujem a môžeme očakávať, že aj budúci ročník ho nájdete na tomto festivale.