Dni originality, Detská Senzácia a Celia Fest

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/08_august/Z_35_celia_fest.mp4″ template=“mediaelement“]

V piešťanskom autocampingu Lodenica sa uplynulý víkend konal prvý ročník jedinečného festivalu s názvom DNI ORIGINALITY. Hlavnou myšlienkou tohto festivalu bolo vytvorenie zážitkového programu prostredníctvom exhibícií umelcov, dizajnérov a remeselníkov. Na podujatí si mohli návštevníci zakúpiť originálne umelecké diela, remeselné výrobky, šperky priamo od autorov, ale hlavná pozornosť sa mala sústrediť na exhibičnú časť, kde počas víkendu vznikli desiatky veľkolepých diel, sôch, malieb ale aj grafity.

Súčasťou festivalu bolo aj podujatie Detská Senzácia. V areály bol priestor na pestré a zmysluplné aktivity pre deti a celú rodinu. Množstvo tvorivých dielní, divadlo, tanečné workshopy a rôzne vystúpenia počas celého víkendu.

Ďalšou súčasťou tohto festivalu bolo podujatie Celia Fest. V časti, ktorá bola vyhradená pre túto tematiku bola kuchárska show, ochutnávka bezlepkového čapovaného piva a veľa dobrého bezlepkového jedla. V jednotlivých stánkoch sa prezentovali výrobcovia niektorých bezlepkových potravín. Samostatný stánok mala aj Slovenská spoločnosť celiatikov. Veríme, že sa toto podujatie zopakuje aj budúci rok.