VEĽKÁ CENA PIEŠŤANY: Čistý adrenalín a zážitok z rýchlosti …

V piatok 19.8. sa na piešťanskom letisku rozozvučali motory pretekárskych motocyklov. Konali sa preteky seriálu Medzinárodných Majstrovstiev a Preboru Českej republiky cestných motocyklov na prírodných okruhoch 2016 pod názvom „VEĽKÁ CENA PIEŠŤANY“. Preteky trvali do nedele, kedy sa konali finálové jazdy všetkých kategórií. Usporiadateľom podujatia „Veľká Cena Piešťan“ bol Piešťanský motocyklový klub v spolupráci s českým Moto clubom Kopčany. V Piešťanoch štartovali poprední jazdci prírodných okruhov z Českej republiky, Rakúska, Nemecka a ďalších krajín. O zážitok z rýchlosti nebola núdza a diváci sa mohli nasýtiť na celý rok.

Na Veľkej Cene Piešťan bola možnosť užiť si nielen víkend plný pretekania ale bol aj zaujímavý sprievodný program, ktorý sa konal v Rockovej zóne. Okrem toho si mohli diváci pozrieť  Acrobatic Paragliding. Na 1.ročník pretekov „Cena Slovenska“ sa prišlo vraj pozrieť neuveriteľných 100 000 divákov, čo sa tomuto ročníku určite nepodarilo. Jednou z príčin bolo aj nedeľňajšie počasie. V Piatok a v sobotu bolo počasie takmer ideálne ale najzaujímavejšie finálové jazdy boli až v nedeľu. Vtedy boli aj prietrže mračien a po daždi museli aj čiastočne upravovať trať a odstraňovať z nej vodu. Na pretekoch boli aj dramatic ké okamžiky a jeden z jazdcov bol odvezený do nemocnice. Preteky boli pre divákov čistým adrenalínom a zážitkom z extrémnej rýchlosti. Pre divákov bol určite zaujímavý aj pohľad na samotné motorky. Bolo sa na čo pozerať a čo obdivovať. Dúfame, že akcia sa bude opakovať každý rok a tešíme sa na ďalší ročník.