Dom umenia po prázdninách s 36. divadelnou sezónou a pestrým programom

Dom umenia v Piešťanoch po prázdninách opäť ožíva. Letné prázdniny boli príležitosťou na oddych, regeneráciu a rekreáciu, ale aj na čiastočnú rekonštrukciu budovy na Nábreží Váhu. No tak ako začína škola, tak aj divadelná sezóna začína v septembri, a to tradične kvalitnými akciami.

Kurátorom výstavy s názvom Brány do iných svetov II. je Ľudovít Petránsky, ktorého odborné slovo obohatilo i májovú vernisáž výstavy maliarky Dariny Berkovej. Výstava Stana Trepača potrvá od 6. do 30. septembra. Zároveň je všetkým návštevníkom k dispozícii stála expozícia akademického maliara Jozefa Bubáka. Veľkorozmerná akrylová maľba s názvom Symfónia o človeku je umiestnená vo foyeri na 2. poschodí. Priaznivcom výtvarného umenia je nepretržite k dispozícii Galéria miestneho umelca Alojza Majerníka. Všetky výstavy sú otvorené od utorka do piatku od 14tej do 17tej hodiny, cez víkendy do 18 hodiny. Výtvarný úvod septembra vystrieda hudobná produkcia.

Do pozornosti dávame trochu netradičný čas začiatku koncertu o 20tej hodine. Pod strechou Domu umenia sa už jedenásty krát zídu aj filmový festivaloví nadšenci. MFF Cinematik si tak vybudoval pozíciu jedného z najobľúbenejších domácich filmových festivalov medzinárodného charakteru a divácky záujem ukazuje, že sa uberá správnym smerom.

Cinematik vznikol v roku 2006 a každý september prináša vyše 70 celovečerných a množstvo krátkometrážnych filmov s dôrazom na európsku a slovenskú kinematografiu.

V utorok 20. septembra si folkloristi pripravili tematicky totožné organizované predstavenie pre školy so začiatkom o 10tej hodine.

Úpadok amerického impéria, invázie barbarov je prvá divadelná adaptácia slávnych filmov Denysa Arcada nominovaných a ocenených Oscarmi. Hrdinovia, akademici a intelektuáli – najskôr v najlepšom veku posadnutí z menšej miery prácou, z väčšej láskou a sexom. O dvadsať rokov neskôr zoči-voči smrti bilancujú svoj život.

Ak by sme mali trošku zabrúsiť do ponuky nasledujúcih dní, na jesenné a zimné mesiace je v piešťanskom Dome umenia pripravená jedna veľká novinka.