11. Cinematik: Piešťany žijú šesťdňovou diagnózou film

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/09_september/Z_38_otvorenie_cinematiku.mp4″ template=“mediaelement“]

Piešťany zažívajú filmový sviatok. V utorok 13. Septembra odštartoval 11. ročník medzinárodného filmového festivalu Cinematik. Návštevníkov počas šiestich dní spája spoločná a jediná diagnóza – FILM.
Otvárací film ako na festival vyšitý. Slovenská premiéra amerického režiséra Woodyho Allena Cafe Society zaplnila veľkú sálu Domu umenia – najväčšieho jedno sálového kina na Slovensku – do posledného miesta. Viac ako 620 fanúšikov filmového umenia tak zdieľalo nadšenie z vtipných dialógov z éry Hollwoodu 30. rokov v neopakovateľnej atmosfére.
V šiestich projekčných priestoroch Cinematik v súťažnej sekcii Meeting point Europe odpremieta to najlepšie z európskej kinematografie za uplynulý rok.
Špickové filmy režisérov zvučných mien prichádzajú z veľkých festivalov do Piešťan v rekordne krátkom čase. Na výber sú diela s prívlastkami mimoriadne, najkontroverznejšie či netradičné.
Cinematik – to je aj premietanie pod holým nebom, filmy pre deti a množstvo sprievodných podujatí. Program obohatí otvorený trh pred Domom umenia či nočný filmový kvíz. V nedeľu 18. septembra festival ukončí slávnostné odovzdávanie ocenení tvorcom víťazných filmov.