HoryZonty vyhlásili fotosúťaž s témou „Farby sveta“

Súčasťou festivalu dobrodružných filmov HoryZonty bude aj tento rok fotosúťaž, do ktorej sa môže zapojiť ktokoľvek. Záujemcovia môžu prihlasovať svoje zábery do 14. októbra.

TRENČÍN. Fotosúťaž patrí k HoryZontom od jeho vzniku. Za desať rokov do nej prihlásilo stovky autorov s tisíckami diel. Tie najlepšie každoročne hodnotí odborná porota. Nebude tomu ani tento rok inak. Michaela Dutková spolu so Zuzanou Jargašovou a Gabrielou Zigovou vyberie spomedzi prihlásených fotografií tri najlepšie snímky a tiež rozhodne o celkovom víťazovi súťaže, ktorý získa ocenenie Grand prix.

Popri víťazných záberoch budú mať návštevníci HoryZontov možnosť obdivovať štyridsať najlepších fotografií, ktoré vyberie porota. Tie budú vystavené počas troch festivalových dní v dejisku jeho konania. Podujatie bude tento rok v čase od 10. do 12. novembra zastrešovať Kino Hviezda a Klub Lúč.

Témou tohoročnej fotosúťaže sú „Farby sveta“. „Uchopenie témy je na samotných autoroch. Dôležité je, aby boli fotografie s prostredia outdooru. Či už sú zhotovené v prírode počas prechádzky, počas športovania, či počas cestovania, hlavnú úlohu zohráva originalita záberu,“ vyjadrila jedna z porotkýň Zuzana Jargašová. Jediným obmedzením súťaže je, že každý autor môže poslať maximálne tri fotografie, ktoré bude porota hodnotiť jednotlivo, nie ako sériu.

Uzávierka fotosúťaže je v piatok 14. októbra. Všetky potrebné informácie sú dostupné na oficiálnej internetovej stránke podujatia www.horyzonty.sk.

Barbora Prekopová / PR HoryZonty

sut_2

juraj_navratil_el_canto_del_gallo