Kvetinové korzo dalo bodku za letom v Piešťanoch

Rozprávkový domček, vtáčik z populárneho animovaného seriálu, kontrasty neba a pekla či piráti z Karibiku – aj tieto motívy ponúklo tohtoročné Kvetinové korzo, súťažná prehliadka, ktorá je ukážkou šikovnosti a kreativity študentov vo floristickej oblasti. V sobotu 24. septembra popoludní urobila Stredná záhradnícka škola spolu s mestom a kultúrnym strediskom veľkolepý kvetinový úvod do prvých jesenných dní.
Kvetinové korzo je záverečná časť národnej floristickej súťaže Victoria Regia. Ponúklo, doslova, pastvu pre oči. Po Kolonádovom moste a pešej zóne sa prešli štyri alegorické vozy, tri vozy podnikateľských subjektov a tri pešie alegórie, medzi nimi títo roztomilí anjelikovia z materskej školy vo Veselom. Tohtoročná téma súťaže totiž znela “Na krídlach anjela“.
Piráti gaštanmi ako aj inými prírodnými materiálmi skutočne nešetrili, na vozoch študenti pracovali týždeň a využili všetko, čo príroda ponúka. Druhé miesto získal voz s názvom Nebo, peklo, raj a tretie domček z animovanej rozprávky UP 3A. a Angry birds áčkarov zo štvrtého ročníka.
Do sprievodu sa zapojili aj miestne firmy. Hoci organizátori by v ďalších ročníkoch uvítali väčší záujem.
V kultúrnom programe v Hudobnom pavilóne vystúpili tanečná skupina Grupo Caliente a Pressburger Klezmer Band.
Súťažné vozy mohla verejnosť obdivovať na Námestí slobody celý víkend. Nedeľné popoludnie domácim aj turistom spestrilo vystúpenie mexickej skupiny Mariachi.

ZDIELAJ
Predchádzajúci článokDni mesta Vrbové
Ďalší článokVICTORIA REGIA 2016