Deň zdravia vo Fontáne

Deň zdravia už piešťanci poznajú od roku 2002, kedy ho organizovalo ešte Mesto Piešťany. Od roku 2004 si túto akciu zobralo pod patronát Mestské kultúrne stredisko Piešťany. Je to deň, v ktorom sa prezentujú pacientske organizácie a občianske združenia, ktoré bojujú s istým zdravotným neduhom, alebo sa snažia predchádzať ochoreniu formou zdravej výživy, relaxácie alebo cvičením.

Súčasného človeka najčastejšie prenasledujú tzv. civilizačné choroby, ktoré vznikajú zo životného štýlu, ktorý je sprevádzaný častým stresom, nepravidelnou a na živiny nekvalitnou stravou. Imunita človeka má tiež svoje hranice, o ktorých by vedeli rozprávať azda všetky pacientske organizácie. My sme oslovili tých, ktorí bojujú s ochorením celiakie.

Ale predsa len viac sa v tomto dni hovorilo o zdraví ako chorobách. Napríklad združenie taoistického Tai Chi v Slovenskej republike priravilo ukážku 108 prvkovej zostavy tai chi chuan cvičenia.  Ako sa hovorí, že našou budúcnosťou sú deti a na srdci každého rodiča určite leží ich zdravie, tak i deň zdravia bol organizačne zameraný aj pre naše ratolesti.

Inšpirovať sa  pre svoje zdravie prišiel aj primátor Piešťan, ktorý nám prezradil aj to ako sa on stará o svoj  zdravotný stav.

Zdravie je vo veľkej miere v našich rukách a nás záleží ako s týmto darom svojho života naložíme.