OLYMPIJSKÉ VÍŤAZSTVÁ s PIEŠŤANSKOU PRÍCHUŤOU

Prvý októbrový víkend sa v Piešťanskom informačnom centre zišli milovníci bicyklov, cyklistiky ale aj úspechu s piešťanskou príchuťou. V sobotu 1. októbra sa prišiel s ľuďmi porozprávať najúspešnejší slovenský paralympionik Jozef Metelka. Nezabudol priniesť ani svoje najnovšie úlovky v podobe medailí z olympijských hier v Riu. Aj tieto medaily majú niečo špecifické. Nie len o tom porozprával približne dvom desiatkam ľudí, ktorí boli zvedaví na zážitky a skúsenosti tohto športovca. Besedujúci sa od Jozefa Metelku dozvedeli napríklad o detailoch z olympiády v Riu, o povestnom jednoduchom ubytovaní, o tréningoch, o jeho koníčku v gastronómii, ale aj o plánoch do budúcnosti. Tých má tento športovec ešte „požehnane“. Silná vôľa a odhodlanie sa Jozefovi Metelkovi nedá uprieť. Najnovšie si chce porovnávať svoje sily s „dvojnožcami“ – to znamená so zdravými cyklistami.
Jozef Metelka povedal, že momentálne je celkovo trinásty na svete aj v rámci zdravých profesionálnych cyklistov. Preto nevidí problém štartovať medzi top profíkmi. Na diskusii porozprával aj o problémoch, ku ktorým došlo pred štartom jeho zlatého stíhacieho preteku na 4 kilometre, kedy ho rozhodca nechcel pustiť s bicyklom na trať kvôli nesplneniu parametrov. Keby mu nepomohol britský tím, zrejme by sa mu nepodarilo odštartovať a o jednu medailu by mal menej. S troškou humoru Metelka spomenul to, že na špeciálnom dráhovom bicykli sa dá ísť aj von, ale neodporučal by to nikomu, pretože nemá brzdy a brzdí sa iba nohami. Akonáhle sa rozbehnete nohy nemôžete zastaviť a problém by bol na svete. Šprintéri na týchto bicykloch chodia okolo 70 – 80 kilometrov za hodinu. Dopingoví kontrolóri si vraj u Metelku podávajú kľučky počas celej sezóny ale najhoršie je to po víťazstvách. Športovec nemá moc času ani na radosť ale prídu papierovačky a testy. Jozef Metelka taktiež spomenul zvláštnosť jeho kovových úlovkov z Ria, ktoré hrkajú:
Po diskusii sa ľudia spolu s olympijským víťazom presunuli k soche Barlolámača. Tam ho čakali ďalší jeho fanúšikovia a poskytol im príležitosť na pekné fotky. Od sochy Barlolámača odštartovala cyklojazda po celom Kolokruhu a skončila pri grilovanej špecialite pripravenej Jozefom Metelkom v Bufetu Dino. Tam pokračovala aj autogramiáda a ľuďom venoval priestor na osobitné rozhovory. Pre priaznivcov tohto športovca máme dobrú správu. Medzičasom urobil totiž zaujímavé rozhodnutie a to, kúpu nehnuteľnosti v centre mesta. O tom už ale v inej reportáži.