Piešťanský AUPARK má NOVÉHO MAJITEĽA

Podľa informácií, ktoré dnes zverejnil portál pluska.sk piešťanský AUPARK zmenil majiteľa. Portál ďalej uvádza, že od pôvodného developera HB Reavis ho šesť rokov od otvorenia kúpila medzinárodná investičná spoločnosť New Europe Property Investment (NEPI). Po Žiline a Košiciach získava do svojho portfólia tretí a zároveň najmenší slovenský Aupark.

Pre NEPI je piešťanský Aupark s celkovou prenajímateľnou plochou 10 500 štvorcových metrov druhou tohtoročnou transakciou na domácom realitnom trhu. V júli kúpil obchodné centrum Korzo v Prievidzi od developera Alfa Group za zhruba 30 miliónov eur. Cena za Aupark v kúpeľnom meste nebola zverejnená. Kupujúci ho získal na konci septembra, transakciu už schválil aj Protimonopolný úrad.

Fond spravuje okrem prievidzského Korza a troch zo štvorice slovenských Auparkov tiež košické administratívne centrum Aupark Tower.

„Spravované nehnuteľnosti sú vo svojich regiónoch vnímané ako lídri z pohľadu ekonomickej sily aj zákazníckeho zážitku. Dlhodobým cieľom spoločnosti je strategicky rozširovať toto postavenie. Ďalšie akvizície majú byť pripravené aj v dohľadnom horizonte,“ hovorí country manažér NEPI Daniel Boďa.

NEPI expandovalo na Slovensko v roku 2013 kúpou žilinského Auparku za 87,5 milióna eur. O rok neskôr získalo obchodnú aj kancelársku časť košického Auparku, ku ktorým pridalo aj bývalé Malinovského kasárne.

Predajom piešťanského Auparku vycúval HB Reavis zo všetkých projektov, ktoré zrealizoval na Slovensku pod týmto názvom. Bratislavský Aupark od neho kúpil dávnejšie (na dve časti) najväčší európsky prevádzkovateľ nákupných centier Unibail-Rodamco. Súčasný majiteľ centrum po rokoch prevádzky zmodernizoval.

zdroj: pluska.sk