PIEŠŤANSKÝ SERIÁL S NÁZVOM „BÚRLIVÉ OBSTARÁVANIE“?

Na septembrovom rokovaní zastupiteľstva nechýbalo ďalšie dejstvo seriálu o výbere dodávateľa na rekonštrukciu šatní mestskej polície. Táto téma sa vracia ako bumerang a stala sa seriálom na pokračovanie. Na prvý pohľad sa zdalo, že správa hlavného kontrolóra Petra Konečného týkajúca sa tohto problému bola poslancami prijatá so stoickým pokojom ale najskôr asi zaúradovala únava. Bod 21. bol totiž zaradený na koniec zastupiteľstva. Vtedy už bolo cítiť únavu zo všetkých strán. Hlavnému kontrolórovi neostávalo nič iné, ako konštatovať, že bolo v podstate všetko v zmysle zákona a odporučiť ako by to mohlo byť s transparentnosťou v budúcnosti lepšie.
Keď to parafrázujeme, tak jedlo bolo uvarené tak, že recept bol dodržaný ale po zjedení ostala niektorým ľuďom v ústach nepríjemná pachuť. Všetci tušia, že variť sa dalo aj podľa iného receptu a jedlo by bolo chutnejšie. Na seriózne vyhodnotenie teda nebola na tomto zasadnutí energia a asi ani chuť, pretože každá zo strán opakuje svoje argumenty a status quo sa neposunulo ani o centimeter. Podľa niektorých ide o obhajovanie neobhájiteľného, podľa iných o legitímny zákonný postup. Medzičasom ľuďom pribudlo x problémov, ktoré potrebujú riešiť. Mesto sa často zacykluje v niekoľkých problémoch, ktoré sa dookola prehodnocujú a analyzujú. Čaká sa iba na to, kto vyhodí pomyselný bumerang. Často sa nepracuje tak, aby sa vec raz a navždy vyriešila a aby na rad išiel ďalší problém. Stanovisko kontrolóra určite nebolo hotové za pár hodín a energia sa míňa tak, že z výsledku obyvateľ necíti žiaden osoh. Postup bude nakoniec taký, že kým sa vec posunie aspoň o pol centimetra, tak už bude aj kolaudácia objektu a šatne budú užívať mestský policajti. Problémy sa ale na meste asi slušne kopia. S veľkou pravdepodobnosťou nastane stav, že unavia sa aj ľudia, nie len poslanci. Polovica volebného obdobia je tesne pred dverami a obyvatelia majú právo na priebežné hodnotenia práce.
Na správu kontrolóra zareagovalo pár poslancov a na základe výzvy poslanca Denisa Kristeka sa o danej téme vyjadril aj samotný primátor:
Obyvatelia teda môžu dúfať, že už nikto nevyhodí bumerang s touto témou lebo už aj poslancov zjavne unavila alebo znechutila a urobia sa radšej konkrétne kroky na zvýšenie transparentnosti a efektívnosti.