DNES v KINE: slovensko- český film PIRKO – skutočný príbeh

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/09_september/Z_39_pirko_cinematik_oprava.mp4″ template=“mediaelement“]

Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany – Kultúrno spoločenské centrum Fontána

SR ČR 2016. Martina alias Shakira vyrastala v detskom domove, svojich rodičov nikdy nepoznala a predstavy o svete nasávala z televíznych seriálov. S hlavou plnou naivných predstáv vyrazila po dovŕšení osemnástych narodenín do veľkého sveta. A život nabral rýchly spád – jej Roman ju najprv zatiahol do party mladých zhulených bezdomovcov a potom predal pasákom… Slovenská premiéra. Originálna verzia. Min.:92. MP15. Vstupné: 4,00 EUR

  1. 10. 2016 o 17.30 h
  2. 10. 2016 o 17.30 h
  3. 10. 2016 o 20.00 h

 

Martina alias Shakira, ktorú stvárnila herečka Dominika Zeleníková, pozná život vonku len z televíznych seriálov a časopisov. Odchádza za svojou láskou z domova do Prahy, kde nastane tvrdý svet s krutou realitou. Do surovej drámy nakrúcanej v reálnych exteriéroch na Slovensku a v Čechách tvorcovia obsadili predovšetkým nehercov.

Hlavná hrdinka bojuje o svoju šancu na šťastie. V závere pre ňu síce nastáva happy end, no s ním sa však divák v kinosále dokáže sotva stotožniť. 

Názov filmu odvodený od slova pierko je metaforou krehkej duše unášanej vetrom osudu, ktorý ju môže kedykoľvek a kamkoľvek nechať padnúť. Po večernej projekcii nasledovala diskusia s tvorcami a protagonistami.

Film sa nakrúcal takmer 30 dní na jeseň minulého roku a svojím vizuálom vzdáva hold americkej kinematografii 70. rokov, keďže je natočený vo formáte cinemascope, na sférické sklá. Dráma Pirko, o ktorej titulnú pieseň a video sa postaral spevák Rytmus, sa do slovenských kín dostane 6. októbra.

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/09_september/PIRKO_oficialny_trailer.mp4″ template=“mediaelement“]