PODĽA RIADITEĽA NEMOCNICE sa čoskoro UZAVRIE KAPITOLA CT-čka

V našom rozhovore sme si dovolili vyspovedať riaditeľa Piešťanskej nemocnice Alexandra Wintera MUDr. Štefana Kóňu a vyšiel z toho rozhovor o zaujímavých témach. Jednou z tém, ktorej sme sa dotkli bola aj otázka hospodárskych výsledkov nemocnice ale aj stav nákupu resp. obstarania CT prístroja a citlivej budovy s názvom Krošlák. Vyšli z toho zaujímavé odpovede.

Nemocnica Alexandra Wintera je inak všeobecnou okresnou nemocnicou, ktorá poskytujeme zdravotnícke služby pre viac ako 80 tisíc obyvateľov. Disponuje vyše tridsiatimi ambulanciami, desiatimi oddeleniami a odbornými laboratóriami. Podľa riaditeľa cieľom piešťanskej nemocnice je poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti ale aj dosahovanie vyrovnaného hospodárenia. Tento cieľ sa vraj darí napĺňať a je priestor aj na rozvoj.

To znamená, že po určitých negatívnych indíciách sa nemocnica v Piešťanoch nakoniec asi dočká CT prístroja a ukončí sa problematické obdobie ohľadne CT-čka. Okrem uvedenej investície ide robiť nemocnica určité kroky aj v poliklinike.

Do majetku Nemocnice Alexandra Wintera patrí aj budova Krošlák, ktorá sa preslávila tým, že v nej našli určitý biologický materiál, ktorý tam nemal byť. V poslednom čase sa vedenie nemocnice zameralo aj na túto budovu. Samotný riaditeľ MUDr. Štefan Kóňa bol prekvapený čo vedia ľudia urobiť s opustenou budovou.

Podľa slov riaditeľa Štefana Kóňu parkoviskom by vedeli priniesť mestu určitý prínos hlavne do problému s nedostatkom parkovania v danej lokalite. Najdôležitejším prínosom by ale bezpochyby bol určite CT prístroj, ktorý spomenul vo svojej odpovedi. Dúfame, že sa väčšina cieľov podarí splniť, pretože víťazom môže byť v konečnom dôsledku najmä obyvateľ.