Dom umenia v Piešťanoch súčasťou Dní ruskej kultúry

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/10_oktober/Z_43_dni_ruskej_kultury_v_DU.mp4″ template=“mediaelement“]

Prezentovať Rusko a jeho kultúrne dedičstvo v zahraničí je hlavným cieľom festivalu Dni ruskej kultúry, ktorý na Slovensku sprevádzajú slávnostné koncerty v rôznych mestách. V piatok 14. októbra sa v Dome umenia v Piešťanoch predstavil komorný súbor Bis-Quit Orchestra spolu so špičkovými sólistami Štátneho akademického Mariinského divadla z Petrohradu.
Súbor Bis – Quit Orchestra vznikol pred 15timi rokmi v ruskom Petrohrade a je laureátom mnohých medzinárodných súťaží.
Orchester predviedol publiku v takmer zaplnenej veľkej sále skutočne majstrovské ovládanie balalajky, domry, atypickej trojuholníkovej balalajky kontrabas, akordeónu, saxofónu a bicích.
Slávnostný gala večer v Piešťanoch bol umocnený strhujúcim výkonom operných tenoristu Eugenija Akimova, Denisa Sedova a sopranistiek Katažiny Mackevič, Kariny Čepurnovej a Oľgi Pudovej.
Festival Dni Ruskej kultúry je zameraný na podporu a popularizáciu ruskej kultúry a umenia v zahraničí, podporu pre krajanov, rozvoj kultúrnych a duchovných väzieb medzi oboma krajinami.
Projekt je organizovaný Ministerstvom kultúry Ruskej federácie, Veľvyslanectvom Ruskej federácie na Slovensku a Ruským strediskom vedy a kultúry v Bratislave.