Medzinárodná výstava Young art show

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/10_oktober/Z_44_young_art_show.mp4″ template=“mediaelement“]

Tento rok to nebola slávnostná vernisáž, ale veľkolepá finisáž, ktorá sprevádzala 9. medzinárodnú výstavu výtvarného umenia mladých s názvom Young Art Show. Podujatie s cieľom pomôcť mladým autorom prezentovať svoju prácu a sekundárne vzbudiť záujem publika o výtvarné umenie, sa prehuplo do svojej záverečnej časti. Od 5. do 30. októbra zdobili priestory Domu umenia v Piešťanoch diela 65-tich výtvarníkov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Ruska, Rumunska, Srbska, Španielska, Veľkej Británie a USA. V závere večernej finisáže konanej v piatok 21. októbra sa spoločne postavili na jedno pódium a dali tak bodku za slávnostným večerom.
Program v réžii hlavného organizátora a duše celého projektu – piešťanského výtvarníka Martina Ševčoviča, ktorý na javisku vtipne a originálne sekundoval ostrieľanej moderátorke Diane Hágerovej, zaujal, pobavil aj nadchol. Počas večera predviedli svoje kolekcie začínajúce módne dizajnérky Kristína Bánovská, Monika Pšenicová, Petra Kovácsová, Tatiana Ďurkovová, Tatiana Dvořáková, Viera Futáková.
Finisáž bola obohatená vystúpením klaviristu Jána Raua a rappera VLADISA, ktorý ponúkol ukážky zo svojho nového albumu.
A to sa už pozeráte na strhujúce akrobatické vystúpenie tanečnej skupiny For Fun Crew, ktorá rozprúdila krv v žilách nielen sebe, ale aj publiku.
Projekt Young Art Show je zameraný najmä na študentov a absolventov domácich a zahraničných vysokých umeleckých škôl. Publiku ponúka náhľad do časti súčasného slovenského aj svetového výtvarného umenia.
Medzi návštevníkmi a obdivovateľmi sa blysli aj známe osobnosti.
V závere akcie, na ktorú mala voľný vstup široká verejnosť, mohli návštevníci ochutnať špeciality z dielne študentov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera.