Nadácia Adeli získala 12 000,- eur pre pacientov

Vo štvrtok 20. októbra sa v Kursalóne konal Charitatívny aukčný salón ADELI. Patrónkou tohto podujatia a zároveň moderátorkou bola Soňa Mullerová. Tento večer bol už v poradí 6. ročníkom a znovu sa stretli milovníci umenia ale aj ľudia, ktorí chceli iba pomôcť. Podujatie pripravila Nadácia ADELI, ktorej prácu vyjadruje motto „Nemôžeme pomôcť každému, ale každý môže pomôcť niekomu“. Konkrétni ľudia, ktorým sa pomôže boli predstavení pred samotnou dražbou. Získané finančné prostriedky zo 6. ročníka Charitatívneho aukčného salónu ADELI budú teda prostredníctvom Nadácie ADELI použit é na liečbu piatich detí a dvoch dospelých s ťažkými zdravotnými problémami v Adeli Medical centre v Piešťanoch.
Toto milé podujatie odštartovala speváčka Beáta Dubasová, ktorá zaspievala svoje najobľúbenejšie pesničky.
Druhý rok vyskúšala Nadácia ADELI praktický krok na to, aby o umelecké diela určené do aukcie bol čo najväčší záujem.
Na Predaukčnej výstave mohli záujemcovia vidieť diela všetkých 36-tich slovenských a českých autorov, ktorí svoje obrazy a ďalšie umelecké diela venovali na samotnú aukciu. Dražbu viedla Nina Gažovičová z aukčného domu SOGA. Pred oznámením výsledkov aukcie sa uskutočnila tombola, na ktorej sa rozdali zaujímavé ceny. Nadácii sa tento rok znovu podarilo vydražiť zaujímavú sumu, ktorú symbolicky odovzdali zástupcovi rodičov.
Na záver podujatia vystúpila speváčka Beáta Dubasová, ktorej sa podarilo hosťom spríjemniť chvíle, ktoré prežili na tejto akcii.