November v Dome umenia Piešťany na vlnách Piešťanského rendezvous aj s nádychom adventu

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/10_oktober/Kulturna_pozvanka_november.mp4″ template=“mediaelement“]

Program v Domu umenia v Piešťanoch sa aj počas mesiaca november nesie v znamení “randenia” českého a slovenského umenia. Svoje sympatie si v rámci 18. ročníka festivalu Piešťanské rendezvous prejavujú bratské národy na poli činoherného, výtvarného aj hudobného umenia. Hneď v úvode mesiaca sú pripravené vernisáže dvoch výstav. Ateliér Hlavina predstaví slovenskému publiku výtvarníka Jána Svobodu z českej Vysočiny.
Činoherné predstavenia festivalu Piešťanské rendezvous do tretice uzatvára divadelné spracovanie talianskej komédie režiséra Michela Rimiho Sex pro pokročilé v podaní špickových hercov českého Studia DVA Karla Rodena a Jany Krausovej na programe 30. novembra o 19-tej hodine.
Protipólom tohto slovenského projektu na začiatku mesiaca sú Vianočné hviezdy 2016- premiérový koncert veľkej adventnej tour 22. novembra o 19-tej hodine.
Dvojmesačný jesenný festival má už od svojho založenia nestora, ktorým je herec Bolek Polívka. Práve na jeho počesť vyhradili organizátori v novembrovej dramaturgii Domu umenia priestor na celodenný projekt s názvom Polívkov deň.
Okrem podujatí bratského festivalu Čechov a Slovákov je hudobná ponuka mesiaca naďalej pestrá. Po Marii Rotrovej v októbri príde tento mesiac do veľkej sály Domu umenia so svojim narodeninovým koncertom ďalšia spevácka legenda Hana Zagorová.
V Dome umenia sa bude v novembri okrem hudobného zážitku aj pomáhať. Konkrétne sedemročnej Rebecce z Krakovian, ktorá bojuje s následkami detskej mozgovej obrny. Bez nároku na honorár vystúpia v benefičnom koncerte moderátori Roman Juraško s Dominikou Dadíkovou a interpreti Celeste Buckingham, Matěj Vávra, Juraj „Ďuri“ Hnilica, Vrbovskí víťazi, Itcho Pčelár a iní.
V pondelok 14. novembra o 17tej hodine je pre verejnosť pripravené slávnostné stretnutie s literárnou tvorbou významného kameramana, fotografa a maliara Juraja Šajmoviča.
Návštevníci budovy Umeleckého súboru Lúčnica – Domu umenia Piešťany môžu teda skonštatovať, že program na nasledujúce dni a týždne skutočne nemá chybu. V mene celého pracovného tímu Domu umenia sa tešíme na Vašu návštevu.