“MADE IN SLOVAKIA” – Lúčnica a IMT Smile ožívajú na filmových plátnach

Veľkolepé spojenie – tak sa dá nazvať projekt Made in Slovakia legendárneho umeleckého súboru Lúčnica a špičkovej slovenskej kapely IMT Smile. Po takmer roku od jeho posledného uvedenia v najväčších sálach na Slovensku a v Čechách sa projekt dočkal návratu. Tentokrát v podobe koncertného filmu, v ktorom nechýbajú okrem najlepších vystúpení ani zákulisné zábery. Diváci majú možnosť nahliadnuť priamo “do kuchyne” príprav projektu, na ktorom sa podieľalo vyše osemdesiat účinkujúcich a ďalších zhruba sto spolupracovníkov.
Záznam z megaúspešného hudobno-tanečného predstavenia, ktoré si naživo vychutnalo vyše 110-tisíc divákov, mal premiéru vo štvrtok 10. novembra v Bratislave. Exkluzívnu predpremiéru filmu režiséra Paľa Janíka však mohli návštevníci piešťanského Domu umenia – domovskej scény Umeleckého súboru Lúčnica zažiť už o deň skôr – 9. novembra.
Nápad na spojenie dvoch unikátnych telies, ktorý si pod režisérsku taktovku zobral bývalý člen Lúčnice a špičkový choreograf Ján Ďurovčík, nemá pritom tak dávnu históriu.
Dvojhodinový film s autentickou atmosférou vypredaných koncertov, plný najkrajších choreografií zakladateľa Lúčnice profesora Štefana Nosáľa a najväčších hitov skupiny IMT Smile poputuje v ďalších dňoch do multiplexov a kín po celom Slovensku.