Liga proti rakovine oslavuje 25 rokov

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/11_november/Z_48_liga_proti_rakovine_fontana.mp4″ template=“mediaelement“]

Slávnostné stretnutie pri príležitosti 25. výročia založenia Ligy proti rakovine, pobočka Piešťany sa uskutočnila v kinosále KSC Fontána v utorok 15. novembra. Pobočka v Piešťanoch funguje oficiálne od roku 1992. Zakladateľkou bola lekárka onkologička Eva Stipanitzová a vtedy onkologická pacientka pani Irena Michnová, ktorá potiahla vo funkcii predsedníčky svoju úctyhodnú štafetu do roku 2012.
Nasledovníčkou pani Michnovej sa stala pani Mária Šišková, ktorá sama prekonala zákernú chorobu dva krát a azda i preto veľmi dobre vie, čo pomáha človeku, ktorý sa nachádza vo víre boja s rakovinou.
Verejnosti je najznámejšou aktivitou Deň narcisov. Členovia miestnej pobočky v Piešťanoch však nezostávajú iba pri nej. Naopak, organizujú nespočetné množstvo osvetových stretnutí, prednášok, kde sa učia s touto chorobu žiť, zápasiť, vyrovnať sa s ňou. Upriamujú svoju pozornosť na to, čo robí život krásnym – vrúcne medziľudské vzťahy, zábava, príroda, poznanie, kultúra. Nečudo, že táto organizácia získala mnoho ocenení od mesta Piešťany.
Pacientov a sympatizantov Ligy proti rakovine prišlo podporiť viacero predstaviteľov komunálneho, kultúrneho i umeleckého života Piešťan. Ocenili ich prácu, odhodlanie i zápal, s ktorým pristupujú k životu.
Činnosť miestnej organizácie v Piešťanoch už 25 rokov robí zázračné veci. Okrem iného raz týždenne cvičia, tancujú. Akoby im táto choroba nebrala chuť do života, ale naopak podnecovala ju. Je to možno nepochopiteľné ale i zázračné. Nuž a v takomto prípade je naozaj čo oslavovať.