Prevádzková situácia letiska je pred finančným kolapsom

Letisko Piešťany je v súčasnosti v nelichotivej finančnej situácii. Letisko Piešťany eviduje dnes určité dlhy a tie ovplyvňujú prevádzku ale aj napätie na letisku. Dlh letiska narastá v podstate zo dňa na deň. Problém je už aj s platením elektriny a každý deň vraj chodia upomienky dodávateľov. Súčasné príjmy letiska sú na nízkej úrovni a veľmi nestabilné. Hrozí, že Túto situáciu prišli vysvetliť zamestnanci letiska na diskusiu, ktorá sa konala 16.11. za účasti poslanca NRSR Borisa Kollára.
Najnovšou udalosťou v pokuse o riešenie záchrany letiska malo byť stretnutie zástupcov seniorského parlamentu, viceprimátora Tomáša Hudcoviča, predsedu dozornej rady Rema Cicutta so županom TTSK Tiborom Mikušom. Toto stretnutie sa uskutočnilo v stredu 16.11.. Skutky a naozajstné riešenia totiž už očakávajú aj zamestnanci letiska, čo potvrdili aj na poslednej diskusii, ktorá bola v ten istý deň.
O výsledku rokovania so županom prišiel povedať jeden z účastníkov tohto stretnutia viceprimátor Tomáš Hudcovič.
Ako bolo počuť predstavenstvo vyčerpalo všetky možnosti a do letiska je potrebné okamžite naliať určitú hotovosť, aby nedošlo k reálnemu ukončeniu prevádzky. Rad je vraj na meste Piešťany a akcionári očakávajú od mesta návrh riešenia.
Ďalším aktérom stretnutia s predsedom predstavenstva Tiborom Mikušom bol aj predseda seniorského parlamentu, ktorý povedal svoje aktuálne hodnotenie problému po tomto rokovaní. Taktiež vyslovil presvedčenie, že je nutné už prinášať konkrétne návrhy a premieňať ich na skutky.