Umelecký šéf Lúčnice Štefan Nosáľ si prevzal medailu predsedu TTSK

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/11_november/Z_48_lucnica_DU_nosal_ocenenie.mp4″ template=“mediaelement“]

Lúčnica ukázala to najlepšie, čo vie. Šarišská polka či Palicový tanec mládencov z oblasti stredného Slovenska prilákal na reprezentačný program Umeleckého súboru Lúčnica do Domu umenia v Piešťanoch 16. novembra viac ako šesťsto ľudí.
Dvanásť choreografií predstavilo rôzne zvyky a tradície z mnohých krajov Slovenska. V programe spojili rozmanité umelecké prejavy bohatej ľudovej tradície v tanci, v hudbe a kroji, od jemných ženských tancov, cez hravé a vtipné, až po temperamentné párové a virtuózne mužské tance.
Práve obrovskú prácu a srdce jej dlhoročného umeleckého šéfa, choreografa a zakladateľa Štefana Nosáľa je cítiť v každom jednom prejave Lúčnice. Profesor Nosáľ oslávi v januári životné jubileum 90 rokov. V úvode vystúpenia v Piešťanoch mu predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš odovzdal medailu za celoživotné dielo.
Vstúpenie Lúčnice na svojej domácej scéne zožalo vo vypredanej sále obrovský potlesk.
V decembri Lúčnica domácemu publiku navodí nádhernú vianočnú atmosféru.
V programe Vianoce s Lúčnicou a jej hosťami 12. decembra vystúpia Spevácky zbor Lúčnice, Slovenský komorný orchester a ďalší špickoví operní sólisti.