Centrum Piešťan ožilo Vianočnými trhmi

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/11_november/Z_49_centrum_PN_ozilo_trhy.mp4″ template=“mediaelement“]

Centrum Piešťan ožilo Vianočnými trhmi, ktoré tento rok odštartovali v piatok 25. novembra a potrvajú až do 1. januára 2017. Trhy sa rozprestierajú takmer po celej pešej zóne ale najmä na Námestí Slobody. Tam sa okrem pódia umiestnila aj väčšina stánkov s vareným vínom, punčom a iným občerstvením. Vianočné trhy začali rozsvietením vianočného stromčeka na Winterovej ulici. Organizátor vianočných trhov si pre návštevníkov pripravil zaujímavý hudobný program ale aj iné atrakcie.

Piatkový kultúrny program na trhoch začal vystúpením Vrbovských Vŕb s frontmenom kapely Andrejom Jobusom a vrcholom piatkového večera bol koncert kapely Slniečko. Námestie praskalo vo švíkoch až do 22-hej hodiny. V sobotu popoludní sa pokračovalo ľudovkami ale najväčším prekvapením bol sobotňajší večer, ktorý napriek chladnému počasiu bol v znamení horúcich tancov. Návštevníkov roztancovala Kubánska speváčka Janelys Fernandez Diaz.

V nedeľu na Námestí slobody zástupcovia cirkvi a mesta zapálili prvú adventnú sviecu. Touto nedeľou sa začalo obdobie stíšenia, očakávania a príprav na Vianoce. Nasledovné víkendy organizátor vianočných trhov pripravuje ešte zaujímavejší program.