Vianočný december v Dome umenia

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/12_december/Kulturna_pozvanka_december.mp4″ template=“mediaelement“]

December je spätý s adventom a radostným očakávaním najkrajších sviatkov v roku. Ponuka pripravovaných podujatí v Dome umenia v Piešťanoch tiež nesie prívlastok “vianočná”.
Hosťom slávnostnej vernisáže Moje druhé JA bude architekt Pavol Mrázek, ktorý bude prezentovať svoje motivačné knihy O kreativite a vedomí. Atmosféra s meditatívnym podtónom zaujme nejedného návštevníka.
Kollárovci, ktorí si svojim goralským temperamentom si získavajú priazeň u mnohých fanúšikov už takmer desať rokov, vystúpia vo veľkej sále v programe Môj život je muzika o 18tej hodine. Veľká sála Domu umenia je ideálny priestor aj na prezentovanie sa žiakov pred zrakmi svojich rodín a početných príbuzných. Už prvý decembrový týždeň začne séria vianočných vystúpení školákov.
Návštevníci sa môžu tešiť aj na piešťanskú filmovú premiéru unikátneho dokumentu IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia.
Na svoje si v decembri prídu aj staršie ročníky a milovníci šlágrov.
Priamy prenos z newyorskej „METky“ sa začína v sobotu 10. decembra o 18. hodine 55. minúte. Citlivá stredoveká romanca porozpráva príbeh lásky Clémence a Jaufrého, ktorý snívajú jeden o druhom, bez toho, aby o sebe vedeli. Lásku medzi nimi sprostredkuje pútnička.
V Speváckom zbore Lúčnice sa predstaví sopranistka Katarína Ďurdiaková, mezzosopranistka Dominika Hanko, tenorista Róbert Smiščík a basový spev predvedie Gustáv Beláček.
Obľúbený český herec so svojimi príhodami a ich geniálnym podaním istotne dokáže rozosmiať, fantasticky zabaviť, ohúriť, ba dokonca aj rozplakať. Vo vianočnej show aktuálne najlepšieho českého rozprávača a zabávača. Vystúpi exkluzívny hosť Marta Sládečková. Skôr než už naplno prepukne v domácnostiach čarovná atmosféra Vianoc a aj zamestnanci piešťanského kultúrneho stánku na nábreží Váhu sa poberú k svojim rodinám, nebude v ponuke programu chýbať divadelná komédia v podaní špičkových Radošincov.
Pevne veríme, že aj vďaka decembrovej ponuke Domu umenia v Piešťanoch prežijete adventné obdobie a následne najkrajšie sviatky v roku v pokoji, harmónii a bez náznaku stresu, ktorý je dnešnej hektickej dobe tak vlastný.