Piešťanské rendezvous ukončili Roden a Krausová hrou o zhasínajúcej manželskej vášni

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2016/12_december/Z_50_sex_pre_pokrocile_divadlo_DU.mp4″ template=“mediaelement“]

Ťažko nájsť lepších hercov pre hru kanadskej autorky Michele Rimlovej. Elitní českí herci Karel Roden a Jana Krausova boli spolu v súkromí takmer 20 rokov, takže sa im ľahko verí, keď rozohrajú hru o absencii vášne v dlhoročnom vzťahu. Na javisku Domu umenia v Piešťanoch sa ju v stredu 30. novembra snažili prebudiť pomocou príručky.
Zatiaľ čo Alica v podaní Jany Krausovej v tom vidí jedinú záchranu manželstva, Jindřich, ktorého stvárnil Karel Roden, sa na terapii zúčastňuje len nerád. Konverzačná komédia s názvom Sex pro pokročilé zaplnila hľadisko do posledného miesta.
Jednoduchý humor na začiatku hry postupne vystriedajú zmysluplné dialógy a hlbšie problémy, ktoré zažíva väčšina starnúcich manželských párov.
Hra z repertoáru pražského divadla Studio DVA mala premiéru pred dvoma rokmi a v Piešťanoch bola veľkolepou bodkou za 18. ročníkom festivalu českého a slovenského umenia Piešťanské rendezvous.
V závere večera si obaja renomovaní herci vyslúžili obrovský potlesk.