2. Adventný víkend na Vianočných trhoch s Pieščanským rýnekom !

Druhý víkend s Vianočnými trhmi máme za sebou. Tentoraz ho spestril Pieščanský rýnek. Na Námestí slobody prevažne remeselníci rozprestreli stánky s tradičnými umeleckými predmetmi. Ľudia si mali možnosť nakúpiť užitočné predmety z dielne domácich výrobcov ale aj pekné darčeky. Stánky evidentne zaujali a možno povedať, že celý víkend bolo námestie plné návštevníkov. Ďalším lákadlom na Vianočných trhoch bol pestrý kultúrny program. Piatkový večer sa začal v znamení country. Od 17-tej hodine ľuďom spríjemnila atmosféru skupina Neznámi.
Pre mladších divákov bol najväčším ťahákom tohto víkendu koncert bratislavskej kapely King Shaolin. Ďalším lákadlom bolo vystúpenie skupiny The Beatles hearts club. Nedeľa sa niesla v znamení zapálenia druhej adventnej sviece. Súčasťou kultúrneho programu 2. adventnej nedele bolo divadelné predstavenie Združenia exallievov Don Bosca. Druhú adventnú sviecu prišiel zapáliť viceprimátor Michal Hynek.
Po zapálení adventnej sviece pokračoval program viac vo folklórnej atmosfére. Zatancovať a zaspievať prišiel folklórny súbor Striebornica a Rakovčianka.
Nedeľný večer vyvrcholil vianočnými piesňami v jazzovej a swingovej úprave, o ktorú sa postarala skupina Trepethe. Budúci víkend nás znovu čaká zaujímavý kultúrny program. Neváhajte a navštívte piešťanské vianočné trhy. Minimálne preto, aby ste trávili viac času v príjemnom prostredí a s ľuďmi, ktorí chcú intenzívnejšie pocítiť vianočnú atmosféru.