Janko Lehotský prvýkrát v Dome umenia ako hudobník aj výtvarník

Jedinečný podvečer v galérii Domu umenia v Piešťanoch – spojenie legendárnej hudby a výtvarného umenia Janka Lehotského prvýkrát pod strechou Umeleckého súboru Lúčnica priviedlo do výstavných priestorov množstvo ľudí. Vo štvrtok 1. decembra otvorili výstavu s názvom Moje druhé Ja, ktorá je koncipovaná do troch blokov – obraz, kameň a drevo.

Slovenský hudobník a niekdajší líder kapely Modus objavil svoje druhé – výtvarné JA pred desiatimi rokmi. Vystavovať začal v roku 2014.

Pri dielach si autor užíva hravú tvorivosť a uplatňuje vtip v pomenovaní. Napríklad kamenné objekty nazval Spiaca krásavica, Bojko predvídavý, tie drevené Bratranci Tatranci, Myslím, že na teba myslím či Rytmický vincúr. V piešťanskej galérii nájdete takmer 120 takýchto unikátnych diel. Aj vzťah k nášmu kúpeľnému mestu stál pri zrode spolupráce.

Obrazy maľuje technikou akrylu podľa podkladu, ktorým sú fotky, pričom sa koncentruje na portréty blízkych ľudí vo svojom okolí. Súčasťou vernisáže bola prezentácia kníh o kreativite a vedomí od architekta Pavla Mrázka. Ako špeciálny hosť a dlhoročný priateľ Janka Lehotského spestril večer svojimi úvahami a rozprávaním.

V komornej atmosfére zazneli aj skladby z nového albumu Janka Lehotského Moje mladšie Ja. Výtvarné videnie sveta očami muzikanta môže návštevník Domu umenia v Piešťanoch obdivovať  do 22. januára.