10. ročník Vianočných impresii

V sobotu 3. decembra sa konal jubilejný 10 ročník festivalu adventnej a vianočnej piesne pod názvom Vianočné impresie. V Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie sa stretlo päť speváckych zborov, ktoré hostil domáci piešťanský spevácky zbor Coro Laudamus.
Okrem domáceho zboru Coro Laudamus mohli ste si vypočuť Suchovský spevácky zbor zo Suchej nad Parnou a Spevácky zbor Rozkvet z Prievidze. Nechýbali ani zahraničné zoskupenia – Miešaný Spevácky zbor z maďarského Móru či Pěvecký sbor Janáček z českých Luhačovíc.
Sakrálna hudba v podaní speváckych telies bola tematicky zameraná najmä na adventnú prípravu, preto ste nepočuli tradičné vianočné koledy. Ale práve vďaka tomuto zadaniu ste si mohli vypočuť skladby ako Panis angelicus, Freedom is coming, Laudáte Dominum či Ave Maria. Opýtali sme sa, ako prežívajú adventnú prípravu v niektorých speváckych zboroch.
Azda najgrandióznejšie odznela záverečná rozlúčková skladba Aleluja, kde sa takmer 200 spevákov zo všetkých zúčastnených zborov stretlo na jednom pódiu, aby tak spoločne pod taktovkou dirigenta Jána Procházku deklamovali svoju spoločnú lásku k sakrálnej zborovej hudbe.