3. a 4. ADVENTNÝ VÍKEND na PIEŠŤANSKÝCH VIANOČNÝCH TRHOCH

Vianoce sa nezadržateľne blížia a zostáva už len pár dní na to, aby sme si vychutnali obdobie príprav na tieto sviatky. Neodmysliteľne k tomu patria aj stretnutia s rodinou a priateľmi na Vianočných trhoch. Posledné dva víkendy boli na Vianočných trhoch opäť bohaté na kultúrny a umelecký program. Aj počas tretieho a štvrtého adventného víkendu ponúkali na Námestí slobody svoje výrobky remeselníci v rámci Piešťanského rýnku. Okrem tradičného punču teda ponúkali vianočné trhy ručne vyrobené dekorácie, hračky a rôzne pochutiny. Kultúrny program v sobotu 10. decembra tvorilo najmä vystúpenie skupiny Gypsy Elegance a Gipsy Čáve.
Nedeľa sa znovu niesla v duchu tradícií. Druhý decembrový víkend na adventnom venci zažiarila tretia sviatočná svieca. Zapálil ju primátor Piešťan Miloš Tamajka.
Počas zapaľovanie sviece sa pripravoval vianočný punč, ktorý potom primátor rozdával ľuďom.
Štvrtý adventný víkend ohľadne kultúrneho vyžitia odštartoval už v piatok. 16. decembra bolo pre milovníkov dobrej hudby pripravené vystúpenie skupiny Fuera Fondo a v sobotu sa pokračovalo ďalej. Posledný adventný víkend sa niesol v znamení dobrej hudby rôznych žánrov. Hlavnou hviezdou sobotňajšieho večera mala byť skupina Guns N Roses Tribute, ktorá ale na poslednú chvíľu vystúpenie odvolala a nahradila ich formácia Ewelin.
V sobotu 17. decembra o jedenástej doobeda priviezli slovenskí skauti do Piešťan Betlehemské svetlo a v nedeľu ho mladý skauti odovzdali zástupcovi mesta. Skauti ľuďom vysvetlili podstatu a históriu Betlehemského svetla.
Pred zapálením štvrtej adventnej sviece Exallievi Don Bosca ponúkli tematické divadlo a potom, o 16-tej hodine zapálil viceprimátor Michal Hynek štvrtú sviecu na adventom venci.
Po zapálení adventnej sviece pokračoval program v prezentovaní Vianočných tradícií ale najmä v detskom podaní.