Nový rok v Dome umenia Piešťany patrí opere, filmu aj divadlu

Začínajúci sa rok 2017 sa v Dome umenia v Piešťanoch opäť nesie v znamení kvalitnej kultúry na činohernom, výtvarnom, hudobnom, tanečnom aj audiovizuálnom poli.

Január sa začína priamym prenosom jedného z najvznešenejších druhov umenia – prenosom z Metropolitnej opery v New Yorku. 7. januára návštevníkov vtiahne do deja Verdiho dráma Nabucco z obdobia starovekého Babylonu v hlavnej úlohe so svetoznámym Plácidom Domingom. Live prenosy v HD kvalite, s ktorým v Dome umenia začali na jeseň minulého roku, sa tešia čoraz väčšej diváckej obľube. Milosrdná lož a nemilosrdná pravda. Dva mantinely, medzi ktorými sa odohráva divadelná komédia a v podstate celý náš život – to všetko na divadelných doskách v druhej polovici mesiaca. V januári sa bude oslavovať aj jedno krásne životné jubileum slovenskej osobnosti s veľkým písmenom O. Po nádherných scenériách, ktoré nám ponúka mrazivá zimná príroda v exteriéri na nábreží Váhu, môže návštevník naďalej obdivovať diela aj za múrmi galérie.

Najväčšie jednosálové kino na Slovensku s viac ako 600 miestami prináša v januári päť filmových noviniek. V utorok 17. januára istotne nielen ženy pobaví romantická komédia podľa bestselleru Evity Urbaníkovej Všetko alebo nič. Na plátne sa odohrá príbeh o vzťahoch, ktoré nás valcujú, o ženskom priateľstve, ktoré nás chráni, o mužoch, na ktorých sa nezabúda …. Príbeh tak skutočný, že v ňom objavíte samých seba. V hlavných úlohách sa predstaví Táňa Pauhofová, Klára Issová či Ľuboš Kostelný. Vo štvrtok 19. januára sa na filmových plátnach objaví aj spevák Richard Müller v dokumentárnom filme Nespoznaný. V historickom veľkofilme Veľký čínsky múr sa divák v pondelok 23. januára prenesie do krajiny červeného draka. V hlavných úlohách lákajú Matt Damon alebo Willem Dafoe. V slovenskej premiére 26. januára zahviezdi aj americký herec Brad Pitt. Film Spojenci je o špiónovi britskej rozviedky Maxovi, ktorý sa v roku 1942 na misii v Casablanke zamiluje do francúzskej kolegyne. Tá je však podozrivá so spolupráce s nacistami. Záver filmového mesiaca uzavrie česká romantická komédia Miluji tě modře o zamilovanom maliarovi, peknom dievčati, žiarlivom vrhačovi nožov, jednom zničenom obraze …a láske v modrom. Film Miluji tě modře režiséra Miroslava Šmídmajera s Václavom Jílekom či Marekom Vašutom v hereckých úlohách ponúkne dom umenia v utorok 31. januára o 18tej hodine.