Prenos z Metropolitnej opery New York – Plácido Domingo ako legendárny Nabucco

Piešťany sa zaradili do trojice slovenských miest so živým prenosom opery z New Yorku. Celosvetovo vyhľadávanú novinku zaradili do programu už na jeseň minulého roku. Priame prenosy z Metropolitnej Opery v New Yorku tak Piešťanci sledujú súčasne s divákmi v 70-tich krajinách sveta.
V novom roku piešťanský Dom umenia uviedol štvrtý titul zo série 10-tich prenosov. Opera Giuseppe Verdiho Nabucco pritiahla v sobotu 7. januára približne 300 divákov z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia. Prvé podujatie v novom roku tak získalo prívlastok veľkolepé.
Verdiho dráma z obdobia starovekého Babylonu vychádza z biblického príbehu o zajatí a vypovedaní Židov zo svojej vlasti babylonským kráľom Nabuccom.
Hra v štyroch dejstvách nebola premietaná len zo scény. Živý prenos z MET ponúka návštevníkovi Domu umenia hneď niekoľko bonusov a je zaujímavou reportážou premiérového diania. Na úvod víta divákov moderátor, počas prestávky robí rozhovory, kamera dovedie diváka až do šatne veľkých svetových hviezd. Taktiež publikum vidí, ako sa pripravuje scéna na ďalšie dejstvo.
Prenosy kombinujú špičkové operné umenie s najmodernejšími technológiami HD a pri prenose sú použité anglické aj slovenské titulky.
Už najbližšie 21.januára Dom umenia pre návštevníkov premietne celosvetovo známe predstavenie Rómeo a Júlia na motívy hry Williama Shakespeara.