Zakladateľ Lúčnice Štefan Nosáľ sa dožíva 90 rokov. V Piešťanoch mu venovali slávnostný večer

Profesor Štefan Nosáľ sa osobne zúčastnil na poludňajšej oslave s Lúčničiarmi v Bratislave. Na domovskej scéne Lúčnice, ktorou je od roku 2014 piešťanský dom umenia, pripravili na počesť jubilanta v ten istý dátum slávnostný večer. Hoci už bez účasti profesora, generálny riaditeľ Lúčnice Marián Turner v príhovore vyzdvihol jeho veľkú osobnosť.
Do súboru, ktorý predstavuje špicku slovenského folklóru, pretavil všetok svoj obrovský elán a výnimočný talent. Od roku 1951 vytvoril v Lúčnici vyše 100 tanečných kompozícií i viacero samostatných celovečerných tematicky komponovaných programov. V piatok 20. januára 2017 oslávil 90. narodeniny.
Profesor Štefan Nosáľ pre mnohých znamená studnicu inšpirácie, nápadov a považujú ho za slovenský ľudový poklad.
Na slávnostnom programe vo veľkej sále domu umenia sa zúčastnil aj profesorov dlhoročný kolega scénograf, dramaturg, scenárista a režisér Viliam Ján Gruska.
Profesorova rodina, známi aj spolupracovníci mu prajú najmä zdravie, veľa elánu a dobrej nálady. Súbor Lúčnica pripravuje aj špeciálny program Štefan Nosáľ 90, ktorý uvedie 6. a 7. marca v historickej budove Slovenského národného divadla. Krátko po tom sa jeho uvedenia na scéne môžu tešiť návštevníci Domu umenia v Piešťanoch.