TAMAJKA poprial HUDCOVIČOVI veľa úspechov, ale je medzi nimi cítiť veľké napätie

Tak, ako sme vás informovali druhý viceprimátor Piešťan Tomáš Hudcovič po necelom roku vo vedení mesta končí. Nemožno tvrdiť, že sa tento jeho krok neočakával. Zrealizoval sa ale pomerne rýchlo od nástupu do funkcie druhého viceprimátora. Tomáš Hudcovič vydržal v tejto funkcii približne 9 mesiacov. Za tento čas sa neudiali žiadne výrazné kroky, ktoré by zlepšili život v Piešťanoch. Tomu zodpovedajú aj reakcie obyvateľov mesta na sociálnych sieťach. Vyhodnotenie obdobia, kedy bol Tomáš Hudcovič vo vedení meste si zaslúži samostatný priestor a podrobnú analýzu. Preto pripravujeme o danej téme samostatnú reportáž.

Prirýchlemu odchodu Tomáša Hudcoviča z pomerne zaujímavého a dobre plateného miesta druhého viceprimátora mohol prispieť aj vývoj rokovania na januárovej mestskej rade. Tá mohla byť pre neho poslednou kvapkou napriek tomu, že klub jemu blízkych poslancov má v dozornej rade Bytového podniku väčšinu. Poslankyňa Iveta Babičová Tomášovi Hudcoviči otvorene vyčítala zmenu jeho postoja ohľadne formy dosadzovania zástupcov do orgánov Bytového podniku, na ktorú ešte vtedajší viceprimátor zareagoval.

Dnes už bývalý druhý viceprimátor sa na druhý deň ráno od svojej abdikácie objavil na letisku Piešťany v čase, keď prebiehalo mimoriadne valné zhromaždenie letiska. Objavil sa ale v pozícii novinára a pri rozhovore médií s primátorom Tamajkom ho už nahrával na mobilný telefón. Tomáš Hudcovič a Miloš Tamajka už vôbec nepôsobili ako spolupracovníci. Atmosféra medzi nimi bola pomerne napätá. Pán Hudcovič si už robil svoju prácu novinára a s primátorom ani nekonzultoval to, ako prebiehalo predmetné valné zhromaždenie. Zaujímavé bolo to, že na tomto valnom zhromaždení Letiska Piešťany sa neobjavil ani jeden člen seniorského parlamentu, čo bolo prekvapujúce v porovnaní s tým, že na novembrovom valnom zhromaždení bola účasť seniorov veľmi veľká. Je možné, že toto valné zhromaždenie nemalo pre nich žiaden význam alebo sa jedná o tichý protest seniorského parlamentu. Seniorský parlament sa totiž považuje za produkt iniciatívy Spoločne pre Piešťany, kde je hlavnou postavou Tomáš Hudcovič. Ten nejavil na tomto valnom zhromaždení záujem o to, či boli na tomto rokovaní akcionárov povedané nejaké zásadné informácie. Pôsobil ako nezainteresovaný novinár, ktorý si robí svoju prácu a nič viac. Ako keby sa úplne vzdal aktívnej úlohy pri riešení Letiska Piešťan tak, ako tomu bolo ešte koncom minulého roka. Vtedy sa zúčastnil aj stretnutia s Borisom Kollárom a poslaneckého prieskumu poslancov národnej rady. Teraz sa intenzita zainteresovanosti Tomáša Hudcoviča evidentne zmenila. Veľa sa dalo vycítiť z atmosféry, ktorá panovala medzi primátorom Tamajkom a Hudcovičom. Primátor sa zjavne nestotožnil s rozhodnutím Hudcoviča opustiť funkciu druhého viceprimátora a bolo vidieť, že aj pre neho bolo toto rozhodnutie prekvapením.

Tomáš Hudcovič poskytol novinárom krátke stanovisko ohľadne svojho rozhodnutia ale nič zásadné. Všetko potrebné údajne napísal do svojho stanoviska. Na otázky novinárov odpovedal veľmi rezervovane.

Novinári vycítili, že jedným z dôvodov rezignácie Tomáša Hudcoviča môže byť kandidatúra na poslanca VÚC. Určitá komunikácia vyvoláva indície, že Tomáš Hudcovič môže kandidovať na kandidátke hnutia Igora Matoviča OĽANO ale na uvedené otázky sa médiá odpovede nedočkali.