Februárový program v Dome umenia Piešťany pobaví dospelých aj deti

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/02_februar/Kulturna_pozvanka_februar.mp4″ template=“mediaelement“]

Má najmenej dní v roku, je symbolom končiacej sa zimy, predlžujúcich sa dní a čakania na jar – mesiac február. V Dome umenia Piešťany je zárukou, že si každý návštevník príde na svoje.
Romantickú komédiu Všetko alebo nič si počas premiérového víkendu v polovici januára na Slovensku prišlo pozrieť takmer 65 tisíc divákov. A naďalej láme rekordy. Slovenský kinohit režisérky Marty Ferancovej sa teší aj záujmu českých divákov a v marci sa dostane aj do poľskej distribúcie.
Vo veľkej sále piešťanského domu umenia ho môžete v repríze vidieť vo štvrtok 2. februára.
Horkú komédiu o naprávaní starých chýb pod režisérskou taktovkou Ondreja Spišáka vystrieda 10. februára zaujímavý multimediálny projekt pre žiakov základných škôl.
Deň svätého Valentína bude mať v dome umenia rockovú príchuť.
Na Slovensko práve do Piešťan príde predstaviť nielen nové skladby, ale aj prierez sólovou tvorbou a tiež éru pôsobenia v kapele Deep Purple hudobník Glenn Hughes.
Deň po rokovej nádielke sa budova na nábreží Váhu opäť zmení na najväčšie jedno sálové kino na Slovensku. Všetci priaznivci celosvetového knižného fenoménu 50 odtieňov šedej už netrpezlivo čakajú na jeho filmové pokračovanie. Projekcia druhej kapitoly milostného príbehu s názvom 50 odtieňov temnoty, v ktorej sa predstaví aj oscarová Kim Basinger, je na programe 15. februára. Iný dátum – 16. Február – si značia do kalendára všetci rodičia detí, ktorí si doma so svojimi ratolesťami spievajú veselé pesničky hudobníka Mira Jaroša.  Ten hravou formou učí deti slušnému správaniu, stolovaniu, prechádzania cez cestu a tiež ako sa starať o svoje hračky.
Na divadelných doskách sa vo februári prestavia aj populárni slovenskí herci.
Jarné prázdniny môžu deti stráviť aj sledovaním filmového predstavenia pripraveného špeciálne na tieto chvíle voľna. Prázdninové premietanie animovaného filmu Lichožrúti chystá útok na všetky bránice v stredu 22. Februára. Rozprávka z česko-slovenskej produkcie o žrútoch ponožiek – drobných tvoroch v našich domácnostiach, je plná úsmevných dobrodružstiev malého lichožrúta Chichúnika.
Naopak skvelú českú hudobnú romancu plnú hereckých mien ako Pavel Kříž, Michalina Olszańska, Martin Dejdar, Maroš Kramár, Markéta Konvičková, Eva Vejmnělková, Jaromír Nohavica, Leoš Mareš či Peter Cmorík môžete na plátne vzhliadnuť o deň neskôr.
Dom umenia poteší počas chladných februárových dní aj oči návštevníkov vo výstavných priestoroch.
Február je síce najkratší mesiac v roku, ale veríme, že s bohatou kultúrnou nádielkou Domu umenia Piešťany bude plynúť o niečo pomalšie a príjemnejšie. Na záver jeden bonbónik z pripravovanej marcovej ponuky. 7. marca do Piešťan zavítajú špickové české herečky Eva Holubová a Ivana Chýlková s divadelnou hrou Studia2 Klára a Bára.