Jubilant Jozef Adamec pôvodom z Vrbového inšpiruje mladých futbalistov z okolia Piešťan

Legendárny slovenský futbalista Jozef Adamec mal v nedeľu 26. februára vzácne životné jubileum. Rodák z Vrbového a bývalý vynikajúci kanonier oslávil v tento deň svoje 75. narodeniny. Napriek svojmu vysokému veku, robí všetko preto, aby inšpiroval deti a mládež k tomu, čo naplnilo jeho život. K futbalu. Táto úprimná aktivita Jozefa Adamca je veľkým prínosom, pretože to, čo do mládeže „zasejeme“ to v blízkej budúcnosti zožneme. Je určite lepšie, keď sa deti vidia v takých ľuďoch, akým je aj Jozef Adamec. Ten ochotne prišiel aj na akciu futbalovej akadémie, ktorá nesie jeho meno „Centrum futbalovej mládeže Jozefa Adamca” (skrátene „CFM JA“). Išlo o akciu, ktorá sa konala v Krakovanoch 7. decembra a jej účelom bolo vyhodnotiť úspešnú činnosť tejto organizácie za rok 2016. Na začiatku tohto slávnostného stretnutia mladým futbalistom vyzdvihli zopár úspechov z kariéry Jozefa Adamca.

Stretnutie najúspešnejších mladých futbalistov malo aj príchuť Vianoc a bolo vlastne aj Vianočným večierkom. Na koncoročné  stretnutie Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca prišlo približne 200 mladých futbalistov spolu so svojimi rodičmi. Krakovanský kultúrny dom praskal vo švíkoch, čo znamená to, že táto futbalová organizácia robí dobrú a užitočnú prácu. Akciu uvádzal starosta obce Trebatice Juraj Valo, ktorý je aktívnym človekom v oblasti podpory mládežníckeho futbalu v našom regióne. Na tvárach mladých talentovaných futbalistov bolo vidieť, že aj takéto stretnutia majú pre nich veľký význam. Určite ich motivuje to, keď ich niekto ohodnotí za ich športové výsledky a ich snahu zlepšovať sa. To už nehovoriac o tom, keď ich pochváli taká futbalová legenda, akou je dozaista Jozef Adamec. Toto stretnutie ale skrývalo aj iné prekvapenie šité priamo pre túto akciu. Išlo o príhovor jedného z najlepších súčasných  futbalistov Slovenska Filipa Hološka, ktorý pochádza z Piešťan. To malo byť a určite aj bolo pre mladých hráčov veľmi inšpiratívne. Aj Filip Hološko bol totiž rovnakým chalanom, ako sú dnes oni a naviac hrával aj na tom istom trávniku, na akom dnes trénujú títo chlapci. To je presne to, čo v mladých hráčoch umocňuje pocit, že aj oni sa napriek skromným podmienkam môžu stať úspešnými futbalistami v svetovom meradle. Preto Filip Hološko na úvod svojho príhovoru povedal niečo o svojich začiatkoch.

Bolo vidieť, že „chalani“ majú veľkú podporu aj u svojich rodičov, za čo aj im patrí vďaka. Mladý hráči si na akcii vypočuli niekoľkých trénerov, ale aj členov výboru, ktorí vyhodnocovali činnosť za rok 2016 a priali si ešte lepšie výsledky v roku 2017. Niečo pochválili, ale pomenovali aj rezervy, ktoré má mládežnícky futbal v okolí Piešťan. Zaujímavosťou bolo to, že na tomto stretnutí nebol ani jeden zástupca Piešťan, respektíve mestského úradu. Účasť bola minimálne vhodná pre motiváciu mládeže a podporu tejto futbalovej organizácie, ktorá robí pre tieto deti niečo, čo si ponesú po celý život. Športové návyky sú pre deti veľmi dobrou školou, aj keď sa z nich nestanú profesionálni športovci.