Výstava šperkov, modelov áut aj voskových figurín s anomáliami – marec v Dome umenia Piešťany je mimoriadne pestrý

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/03_marec/Kulturna_pozvanka_marec.mp4″ template=“mediaelement“]

Štyri činoherné predstavenia, dva priame prenosy z newyorskej opery, jeden koncert vážnej hudby, jeden poetický večer, tri filmové projekcie a štyri premietania v rámci súťažnej prehliadky francúzskej kinematografie plus tri výstavy – to je matematika marcového programu v Dome umenia Piešťany. V marci tak neožíva iba príroda, ale aj chodby umeleckej budovy na nábreží Váhu.
V predstavení v réžii Patrika Hartla sa ďalej predstavia Roman Štabrnák, Mojmír Maděrič a Barbora Šuláková. Činohra 14. marca s názvom „Všade dobre“ bude určená študentom.
Tragikomédia je analýzou medziľudských vzťahov, spolunažívania, ale i zrkadlom dnešného hektického života. Predstavenie sa končí symbolicky na Vianoce a nezáleží na tom, či ste v paláci alebo na ulici, veď všade dobre, pokiaľ je rodina spolu.
Už od jesene minulého roka sa Piešťany môžu pýšiť priamymi prenosmi z Metropolitnej opery v New Yorku. Aj v marci budú môcť Piešťanci sledovať operné veľdiela spolu s divákmi v 70tich krajinách sveta.
Na svoje si v treťom mesiaci v roku prídu aj milovníci vážnej hudby.
Programy sa nebudú konať iba vo veľkej, viac ako 600 miestnej sále. Komorný hudobno-poetický večer s názvom Láska je prostá ako dobrý deň si priam žiada malebné priestory zrkadlovej siene.
Výstavné priestory ožijú aj tromi výstavami nielen na prízemí, ale aj na druhom poschodí.
Vernisáž výstavy venovanej avantgarde automobilového dizajnu našich bratských národov sa začne 18. maca o 14-tej hodine. Týždeň trvajúca expozícia bude verejnosti prístupná do 25. marca.
Marec bude patriť okrem francúzskej poézie aj francúzskej kinematografii. Najväčšie jedno sálové kino na Slovensku dáva priestor už štvrtému pokračovaniu prehliadky francúzskeho filmového umenia.
Všetky projekcie sa začínajú o 18tej hodine. Kinosála ožije aj počas bežného nesúťažného premietania.
Hoci film Lion: Dlhá cesta domov Oscara nakoniec nezískal, osud indického chlapca, ktorý sa stratí a odvezie sa tisíce kilometrov od domova a rodiny, zaujme nejedného diváka. Chlapca si adoptuje manželský pár z Austrálie. O dvadsaťpäť rokov neskôr, vyzbrojený len hŕstkou nejasných spomienok, sa vydáva na dlhú cestu za svojou stratenou rodinou v ďalekej Indii.
Romantický muzikál pre všetkých, ktorý snívajú posledný februárový pondelok nakoniec aj reálne pozbieral najviac až šesť zlatých sošiek počas slávnostného ceremoniálu v Los Angeles. Muzikál La La Land o vzťahu začínajúcej herečky a džezového klaviristu bodoval v kategóriách Réžia, Najlepšia pôvodná filmová pieseň, Najlepšia pôvodná filmová hudba, Kamera, Výprava a Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe, kde zvíťazila Emma Stone. 13. Marca podvečer je v Dome umenia Piešťany pripravená aj premiéra filmu Jackie.
Dráma je príbehom hrdosti, lásky a noblesy, fascinujúcim nahliadnutím do zákulisia Bieleho domu a zachytením dní, ktoré zmenili beh dejín. V hlavnej úlohe sa predstaví Natalie Portman.