Aké sú hlavné vízie Bytového podniku nástupom konateľa Pavla Vermeša?

Po rozporuplnom mediálnom začiatku výkonu funkcie nového konateľa Bytového podniku Pavla Vermeša sme sa zaujímali o to, aké má tento nový štatutár ciele v tejto mestskej firme. Pripomíname, že Pavol Vermeš sa do tejto funkcie dostal nečakane a to počas posledných vianočných sviatkov. Do funkcie ho dosadil primátor Miloš Tamajka bez súhlasu poslancov. Zmenil aj niekoľkých členov dozornej rady. Napriek tomu, že Pavol Vermeš je konateľom už takmer tri mesiace, stále neutíchajú polemiky, aké sú plány s Bytovým podnikom a z akých dôvodov bola odvolaná bývalá konateľka. Prečo bola podľa Pavla Vermeša vlastne odvolaná?
Po informáciách a videu, kde bolo vidieť nového konateľa ako vynáša dokumenty zo sídla Bytového podniku úvahy, čo sa bude diať v tejto spoločnosti ešte zintenzívnili. Otázky sa množili a bolo to cítiť nie len na zastupiteľstve ale aj na diskusiách na sociálnych sieťach. Obyvatelia ale aj piešťanskí poslanci boli znepokojení a nevedeli, čo sa bude diať v tejto spoločnosti. Z tohto dôvodu sme položili Pavlovi Vermešovi v súčasnosti asi tie najpodstatnejšie otázky. Pýtali sme sa najmä na to, aké úlohy sú dané novému konateľovi vedením mesta a aké má táto firma ciele do konca volebného obdobia. To je totiž najdôležitejšie, pretože Bytový podnik Piešťany spravuje niekoľko tisíc bytov a klienti tohto podniku by mali vedieť, ako ovplyvní nové vedenie v súčinnosti s primátorom fungovanie tejto firmy. Nemenej dôležité je v akej ekonomickej kondícii prebral Pavol Vermeš túto spoločnosť a aké najdôležitejšie kroky sa v súčasnosti chystajú:
Nový konateľ Bytového podniku Pavol Vermeš podľa toho, čo hovorí odmieta privatizáciu tejto spoločnosti alebo jej časti. Zaujímalo nás teda, ako chcú zlepšiť hospodárenie alebo fungovanie Bytového podniku, keď sa tak náhle vymenilo vedenie tejto spoločnosti. Aké sú hlavné ciele nového vedenia a hlavne primátora v tejto mestskej firme.
Problematiku okolo Bytového podniku Piešťany budeme naďalej sledovať a celý rozhovor so súčasným konateľom si môžete pozrieť vo vysielaní našej televízie ale aj na našej web stránke a facebooku. Príspevok sa volá „Rozhovor s konateľom Byt. podniku Pavlom Vermešom o vynášaní dokumentov ale aj plánoch v BP“.