Paulová a Zedníček v Piešťanoch: Celoslovenská premiéra hry Pro tebe cokoliv

Českí diváci ju videli prvýkrát vlani 1. decembra, slovenské publikum v utorok 21. marca – reč je o premiére novej komédie pražského Divadla Kalich s názvom “Pro tebe cokoliv“. Celoslovenského uvedenia sa špicková francúzska komédia premiérovo dočkala na doskách piešťanského Domu umenia.
Hru z pera riaditeľa prestížneho parížskeho divadla preniesla na scénu pražského Divadla Kalich známa herečka Jana Paulová, vďaka ktorej sa česká verzia zrodila. V úlohe dravej skorumpovanej právničky Jacqueline Du Vivier spolu s dlhoročným hereckým kolegom Pavlom Zedníčkom v roli pasívneho, podporujúceho a miestami submisívneho manžela Gerarda rozohrávajú na prvý pohľad obyčajnú tému partnerských a rodičovských vzťahov.
Keď si milovaná dcéra zaumieni, že chce pomáhať deťom v Afrike, rodiča sú pre ňu schopní urobiť čokoľvek. Aj keď to znamená zahrať divadielko pred hippie rodinou jej nového priateľa, s ktorými chce vyraziť. Z kožušín sa prezlečú do biobavlny, zo stien zhodia poľovnícke trofeje, namiesto stejku pripravia zeleninové hody a hra na alter-globalizačnú rodinu sa môže začať.
Sedmička excelentných hercov, medzi nimi aj dvojica mladých študentov konzervatória, tému ľudských vzťahov, strachu, pokrytectva a zhadzovania pretvárky rozvíja s nemalou dávkou humoru, irónie a sarkazmu. Piešťanské publikum reagovalo na dvojhodinovú inscenáciu výbuchmi smiechu a búrlivým potleskom.
Podľa režiséra Petra Kracika autor do textu hry ukryl malý odkaz, že so žiadnymi vecami v živote to netreba preháňať. Pokiaľ sa chcete zasmiať nad vážnym nevážne, francúzska komédia vaše očakávania zaručene naplní.