Kultúrna pozvánka Domu Umenia na mesiac apríl

Aj do Piešťan zavítala jar. Atmosféru krásnych a čoraz teplejších jarných dní dotvorí aj pestrá ponuka Domu umenia Piešťany na mesiac apríl. Dvere budovy na nábreží Váhu budú opäť otvorené všetkým milovníkom umenia od divadla až po výtvarnú sféru.
Vo štvrtok 6. apríla sa predstavia miestni výtvarníci.
Výstavy budú verejnosti prístupné do 30. apríla. Aj filmová ponuka nebude zaostávať.
Snímku premietne Dom umenia 4. apríla. V hlavnej úlohe sa predstavuje v jednej zo svojich najlepších úloh v kariére mimoriadny český herec Karel Roden. V úlohách skutočných historických postáv uvidíme plejádu českých a slovenských hereckých osobností. Diváci isto ocenia herecké majstrovstvo Oldřicha Kaisera ako prezidenta Edvarda Beneša. V úlohe jednej z Masarykových priateliek sa vracia do českého filmu modelka Eva Herzigová. Osobnú tajomníčku Jána Masaryka hrá Emília Vášáryová, ďalej sa predstavia Zuzana Krónerová, Martin Hoffman, Ján Grešo, Ján Jackuliak. Iná česká filmová snímka s názvom Špunti na vode 24. apríla pritiahne do veľkej sály hlavne rodičov s deťmi. Desaťčlenná expedícia oteckov s deťmi sa v kanoe vydáva na dvojdňovú plavbu v ústrety novým dobrodružstvám a humorným zážitkom. K piešťanskej premiére bude patriť aj premietanie filmu Úkryt v zoo.
Miesto v aprílovom premietaní piešťanského Domu umenia bude mať aj mimoriadne úspešný slovenský film Únos – 19. apríla. V histórii modernej slovenskej kinematografie vznikla prvá politická dráma nakrútená podľa skutočnej udalosti. Od únosu Michala Kováča mladšieho ubehlo už takmer 22 rokov. Na plátnach sa predstavia Maroš Kramár, Milan Ondrík, Rebeka Poláková a množstvo ďalších. Všetky projekcie sa začínajú o 18tej hodine. Od 7. apríla ožijú aj miestne divadelné dosky.
V apríli nás čaká slávenie Veľkonočných sviatkov. Atmosféru blížiacich sa sviatkov jari umocní veľkolepí koncert v pondelok 10. apríla.
Milovníci vážnej hudby si prídu na svoje aj počas priameho prenosu z Metropolitnej opery v New Yorku na programe 22. apríla. Jedinečný koncert sledujú súčasne diváci v 70-tich krajinách sveta.
Ponuka Domu umenia Piešťany bude mať počas štvrtého mesiaca aj edukatívny rozmer.
Deti budú môcť odhaliť Záhadu stratenej knihy spolu so spisovateľom Petrom Karvinským – po besede 10. Apríla o 10tej hodine na nich čaká aj dramatizácia na motívy knihy Rozprávky z múzea záhad a tajomstiev. V stredu 12. apríla zas študenti VŠMÚ škôlkárom zahrajú divadielko o jednej mačke s názvom Margarí Margarú. Farebná výstava detskej ilustrátorky Martiny Matlovičovej potrvá v priestoroch Domu umenia do konca mesiaca.
Veselá anglicko-slovenská rozprávka Puss in boots alebo Kocúr v čižmách s pesničkami o netradičnom dedičstve v podobe kocúra, ktorý chce, aby mu jeho ustráchaný pán dal ušiť čižmy a on ho potom za odmenu privedie k bohatstvu a k láske krásnej princeznej rozosmeje aj naučí. Predstavenie Peter Black 3 je zase voľným pokračovaním predstavení o jednom chlapcovi a taktiež finálovým ukončením tejto javiskovej trilógie. A na záver malá ochutnávka s pripravovaných podujatí v Dome umenia v romantickom mesiaci máji.
V mene všetkých pracovníkov Domu umenia Piešťany vás na pripravované podujatia srdečne pozývame.