Umelci Nižňanský, Brezo, Kozár: Výstava kontrastov aj súvislostí

Traja autori, tri generácie, tri druhy výtvarného vnímania sveta spoločne pod strechou piešťanského Domu umenia. Od stredy 5. apríla vystavujú svoje diela v priestoroch miestnej galérie sochár Peter Nižňanský, maliar Igi Brezo a fotograf Kristián Kozár. Vernisáž výstavy plastík, veľkých obrazov a fotografií s názvom Rytmus farby, tep kovu sa niesla v netradičnom hudobno-divadelnom duchu.
Herec Ivan Matulík a autor poézie Tóno Škreko tak publiku predstavili sochy a maľby autorov vznešeným poetickým štýlom. V obklopení vystavených exponátov zaspievala svetoznáme melódie speváčka Monika Stanislavova.
Technologicky náročné a kvalitatívne vysoko štylizované bronzové plastiky Petra Nižňanského sú postavené na hre hmoty, objemu a priestoru.
Využívanie bieleho bronzu v sochárstve je vo svete stále ojedinelé. Slovenský sochár Peter Nižňanský absolvoval odbor kameňosochárstvo a v štúdiu pokračoval na pražskej Akadémii výtvarných umení. Svoju tvorbu prezentoval na desiatkach výstav a sympózií na Slovensku, v Česku, Belgicku, Nemecku, Francúzsku či Portugalsku. Práve v Prahe rástla, kryštalizovala sa a v kvalite dozrievala jeho monumentálna tvorba.
Maliar Igi Brezo, umelec z Oravy vystavoval už napríklad aj v Paríži, Jeruzaleme, Los Angeles, ale aj v Číne či Kolumbii. Na výstave ponúka výber svojej poslednej práce vytvorenej technikou pastóznej maľby, ktorá zvýrazňuje reliéfy prírody a rastlín.
Expozícia potrvá v galérii Domu umenia do 30. apríla.