Májový program Domu umenia Piešťany je pestrý ako jarná príroda

Máj so sebou prináša farebnosť všade vôkol nás. V piatom kalendárnom mesiaci jarou rozkvitne nielen príroda, ale aj Dom umenia Piešťany. Hneď na začiatku mesiaca dvoma výstavami v galérii a výstavnej sieni.
Výstava dvojice umelkýň nesie názov Jarné pohladenie. Vystavené umelecké diela, v ktorých sa odzrkadľuje ženskosť ich autoriek bude môcť verejnosť obdivovať v oboch priestoroch do konca mesiaca. A teraz sa presuňme do veľkej sály, do ktorej sa už tradične vojde viac ako šesťsto návštevníkov.
Do červených kresiel sa posadia študenti Hotelovej akadémie a miestni študenti elektrotechniky. Premietanie vystrieda v stredu 10. mája komediálne divadelné predstavenie s hereckým obsadením známym predovšetkým z našich televíznych seriálov.
V hre s podtitulom „Ženy sa skrátka k mužom nehodia“ pod režisérskou taktovkou Aleny Lelkovej sa predstavia Juraj Loj, Branislav Deák, Martin Mňahončák a Dominika Žiaranová.
V skratke publikum v Dome umenia sa bude v máji pohybovať vo vekovom rozmedzí od štyroch do 100 rokov. Populárne priame prenosy z newyorskej Metropolitnej opery, ktoré boli v ponuke budovy na nábreží Váhu od jesene minulého roka, uzavrie 12. mája nateraz posledný desiaty prenos.
Filmoví fanúšikovia sa 18. mája môžu tešiť na premietnutie novej americkej drámy Chatrč.
Filmová projekcia snímky s podtitulom Nikdy nie si tak sám, ako si myslíš na motívy knihy Wiliama Paula Younga sa začína o 18tej hodine. Z iného súdka bude sobotné podujatie 20. mája. Pripravený je rockový balet Queen – the show must go on.
V druhej polovici mája sa dramaturgia domu umenia opäť sústredí na vzdelávanie a výchovu študentov. Do ponuky zaradilo projekt, s ktorým slovenskí umelci ako Róbert Jakab, Marián Miazga či Sáva Popovič, brázdia v týchto dňoch celé Slovensko.
Inscenácia, ktorá hľadá odpoveď na otázky či môže existovať láska vo svete vojen a násilia? Čo je príčinou nedostatku ľudskosti a tolerancie? A či nie je to naše ego, ktoré nás vedie nevidieť, nepočuť a necítiť? posúva najznámejší romantický príbeh do súčasného kontextu.
O deň neskôr 15. mája podvečer dom umenia pozýva na filmovú premiéru biografickej drámy Tanečnica. Príbeh o hviezde európskych kabaretov, ktorá na začiatku 20. storočia očarila aj bratov Lumiérovcov vo francúzsko-belgicko-českej koprodukcii, ponúkne špičkové francúzske herecké obsadenie.
Vo večernom reprezentačnom programe účinkujú dospelí členovia súboru v sprievode Ľudovej hudby Michala Pagáča spolu s tanečníkmi detského folklórneho súboru Slnečnička. Pracovníci Domu umenia sa už teraz nezastavia a majú plné ruky práce s bohatou kultúrnou nádielkou nadchádzajúceho mesiaca jún, kedy kúpeľné mesto čaká tradičný a desaťročia obľúbený Music festival Piešťany.
Práve Music Festival Piešťany odštartuje sériu príjemných letných kultúrnych podujatí v Piešťanoch.