Made in Piešťany

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/05_maj/Z_18_made_in_piestany.mp4″ template=“mediaelement“]

Made in Piešťany, alebo po slovensky, vyrobené v Piešťanoch. Tak sa volá podujatie, ktoré v našom meste zatiaľ nemalo obdobu.Vedeli ste napríklad, že v Piešťanoch niekto vymyslel bezkontaktnú cyklonabíjačku? A práve s týmto úmyslom bola zorganizovaná akcia na prezentáciu inovácií, nových projektov a vynálezov, doplnená spevom, tancom a chutným pivom.
Myšlienka združiť dohromady kreatívnych Piešťancov a predstaviť ich verejnosti skrsla v hlave Kataríny Uherovej ešte minulý rok.
O veľkolepý začiatok akcie sa postaral folklórny súbor Žito, ktorý za tmy so sviečkami odspieval naše tradičné piesne. Po vystúpení tiež predstavil svoju činnosť a doterajšie úspechy. Medzi ďalšími pozvanými boli Juraj Mráz z Piešťanského fotoklubu, Občianske združenie Pro Winter v zastúpení Kataríny Hallovej, Dušan Knap z neziskovej organizácie Inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj, Aurel Rusnák z Občianskeho združenia Kvas, ďalej architektka Eva Rohoňová, architektka Lívia Gažová, ktorá stvorila object UWO na Lide, spoločnosti Ridel, ktorá vymysela cyklistickú nabíjačku na smartfón a Adam Kvasnica z Rádia Piešťany.
Po odprezentovaní svojích aktivít podujatie pokračovalo afterpárty, kde sa podávalo piešťanské pivo uvarené v remeselnom pivovare Simeon. Na ďalšiu akciu Made in Piešťany sa môžeme tešiť uz 30-teho júna.