Májové výstavy v Dome umenia Piešťany sú nežné a farebné

Plné farieb a ženského citu – také sú májové výstavy v Dome umenia Piešťany. V piatok 5. marca otvorili vo výstavnej sieni kolekciu diel dvoch výtvarníčok z Nitry. Autorka Viera Fuseková sa predstavuje ako kreatívna a skúsená umelecká keramikárka a autorka Monika Zavadinková pretavuje svoje predstavy a túžby do nádherných malieb na hodváb. O hudobný program vernisáže sa postarala folková speváčka Jana Máčovská.
Súčasťou výstavy s názvom Jarné pohladenie sú misky, vázy i dekoračné predmety. Do zrkadlovej siene sa zmestilo aj zrejme doteraz najväčší výtvor z dielne Viery Fusekovej. Trojmetrový reliéf určený na inštaláciu na fasádu domu v sebe skrýva hodiny tvrdej práce.
Keramiku na výstave rovnocenne dopĺňa vznešený materiál – hodváb.
Výtvarníčka Monika Zavadinková už vystavovala na Slovensku aj v Prahe. Rokmi práce s hodvábom získala vycibrené zručnosti.
Steny vedľajších priestorov galérie zdobia od 3. mája aj obrazy výtvarníčky Kataríny Zemkovej. Jej práce upútajú farebnosťou, nevšednou kompozíciou a sú určené všetkým, ktorý vedia žiť v reálnom svete, ale aj vo svete predstáv a fantázie.
Návštevníci piešťanského domu umenia môžu všetky tri umelkyne stretnúť pri svojich vystavených dielach priebežne do 31. mája.