Osobnosť mesta Piešťany – Sošky sú rozdané

[evp_embed_video url=“http://ftp.tvkarpaty.sk/2017/05_maj/Z_19_osobnost_PN.mp4″ template=“mediaelement“]

V sobotu večer sa v priestoroch Domu umenia odohralo dlho očakávané podujatie Osobnosť mesta Piešťany. Večerom sviežo a vtipne prevádzal Peter Varinský a zaplnené hľadisko si mohlo užiť nielen balet v podaní žiakov Základnej umeleckej školy, ale aj ľudový program folklórneho súboru Slnečnica.

V niektorých kategóriách odovzdával ceny primátor mesta Piešťany Miloš Tamajka. O tom, či sa rovnaké odovzdávanie udeje aj ďalší rok, však rozhodujú poslanci.

Podujatie organizovala agentúra Bona Publica na čele s Matúšom Kromholcom a prvé odovzdávanie cien v takomto formáte sa im zjavne vydarilo.

V ankete najlepší športovec zvíťazil Lukáš Babač, ktorý sa odovzdávania nezúčastnil, keďže je na pretekoch v Srbsku. Kategóriu celkového športu však neovládol nikto iný ako svetoznáma tenistka Dominika Navara Cibulková, ktorá sa stala absolútnou víťazkou. Keďže ani Dominika sa večera nemohla zúčastniť, cenu prevzala jej mama, poslankyňa Katarína Cibulková.

V športových dorastencoch obsadila prvé miesto Lýdia Drahovská a v športových družstvách suverénne prvú priečku zabrali Piešťanské Čajky, po nich si ocenenie odnesú Dievčatá z Klubu Vodného póla Kúpele Piešťany a aj  Kolektív mládežníckych družstiev TK Kúpele Piešťany.

Cenu primátora za aktivity v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia za rok 2016 získal Erich Kubica. Cenu za aktivity v oblasti sociálnej, zdravotníckej, charitatívnej a humanitárnej oblasti primátor venoval Charite sociálnej starostlivosti a služieb pre zrakovo postihnutých občanov okresu Piešťany.

V kategórii Kultúrna osobnosť roka sa na prvom mieste umiestnila Veronika Obertová za multimediálnu výstavu Hľadanie krásy pre návštevnícke centrum  Európskeho parlamentu v Bruseli. Za Kultúrny počin roka si Cenu primátora odniesla Lívia Gažová za projekt Tvoríme Lido.

Filantropa roka, teda absolútne novú kategóriu obsadil Dušan Guľáš.

Ocenenie Čin roka si vyslúžili Juraj Božík a Tomáš Zbroj z radov príslušníkov Mestskej polície Piešťany za záchranu života.

Po galavečeri nasledovala príjemná recepcia za zvuku ľudových piesní.

Daniela Serišová

 

osobnost roka1osobnost roka