Posprejované pamiatky už opravujú

Vyčíňanie vandalov nie je ničím ojedinelým, tentoraz sa však zamerali na piešťanské najznámejšie stavby. Počas víkendu posprejovali Kolonádový most, ktorý je jednou z najdôležitejších funkcionalistických stavieb na Slovenku a neobišli ani fasádu kúpaliska Eva.

Sklenený most z roku 1933 je dielom Emila Belluša a ročne po ňom prejde množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. Most je národnou kultúrnou pamiatkou a počas roka sa o neho starajú zamestnanci Služieb mesta Piešťany.  Samozvaní sprejeri sa nezastavili ani pred vzácnymi vitrážovými oknami  od Martina Benku.

V stredu v doobedňajších hodinách sa nám podarilo pristihnúť pracovníkov Služieb mesta Piešťany, ako čmáranice odstraňujú.  Nápisy sa pokúšali najprv ručne zoškrabovať, čo však bolo namáhavé a neveľmi úspešné. Nakoniec  to budú musieť  premaľovať. Farebné čmáranice museli frézovať aj pri barlolamačovi, keďže vandali nemali úctu ani pred sochou. Vitrážové okná sú už našťastie opravené. Popri odstraňovaní následkov nevychovanej mládeže  sa most dočkal aj čistenia od pavučín a špiny.